1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

В Україні зареєстрували петицію проти домашньої освіти. Думки ужгородських мам

841
Суспільство Новини Ужгорода

Авторкою петиції стала Олена Тищенко.

В Україні зареєстрували петицію проти домашньої освіти. Думки ужгородських мам

В тексті написано:

«Діти повинні ходити до школи, навчатися, спілкуватися зі своїми однолітками. Батькам, дітям та вчителям дуже важко перебувати на дистанційній освіті. Діти не зможуть здобути повноцінні знання, знаходячись вдома. Тому народ хоче, щоб влада не прийняла закон про дистанційну освіту»

Ужгородські мами розділились на два табори: одні активно підтримують, інші ж категорично проти. Людмила Балецька сказала, що не розуміє доцільності петиції. Різновиди освіти сприяють можливості вибирати і пробувати що краще для твоєї дитини.

“І чим погано, що держава готується пробує хоч якось забезпечити навчання в період можливого повторення карантину, чи інших індивідуальних освітніх випадків (переїзди, довготривалі хвороби)? Чому ми все ще мислимо дозволами і заборонами? За час карантину я зрозуміла, що діти такі різні в плані освіти. Кожна сім'я з дитиною - абсолютно різний досвід. Комусь дуже зайшло, як не дивно. То як мінімум ДО має право на існування. В розвинених країнах це елемент вибору чи елемент виходу в суперскладних ситуаціях. Та й взагалі, будь яка форма освіти має право на існування. Кожному своє», - зазначила жінка.

Неля Корник теж підтримує домашню освіту. Вана наголосила, що така освіта багато для кого досі є єдиною можливою формою навчання, тож потрібно радіти, що створюються умови для навчання онлайн. Катерина Ренгач зазначила що розвиток домашньої освіти прямо впирається в матеріальні можливості конкретних сімей. Тут і кінець ДО, якщо батьки малозабезпечені чи відносяться до інших-соціально-незахищених верств населення. Таким чином порушується право на освіту для всіх верств населення.

«Не у всіх діток вдома є інтернет, комп'ютер, персональний телефон. Особливо коли в сім' ї 2-3 діток різного віку. Також не у всіх діток батьки сидять вдома і мають час пояснювати шкільну програму, особливо це стосується молодших класів. А конспекти уроків в додатку та навіть відеопрезентації мало чим тут поможуть.

Особисто я працюю в університеті і зараз на карантині працюю по максимуму дистанційно, дуже багато часу приділяю навчанню доньки, яка зараз в 3 класі і ми ледве-ледве встигаємо нормально, а головне якісно опанувати весь матеріал і не як кажуть "біг пес через овес".

Дідусь в нас теж був вчителем в школі. Донька вчиться гарно, дуже багато читає. Але, домашнє навчання ніколи не замінить живого спілкування учня з вчителем та однолітками. А як щодо батьків, які не є педагогами і працюють щодня на карантині до 17-18 години? Про яку якість навчання в цьому випадку може йти річ? А коли діток в сім'ї 2-3? Про успіхи дистанційної освіти в селах взагалі краще промовчу. Так, ДО має право на існування, АЛЕ на виключно вибірній основі, а не як обов' зкова форма для всіх діток», - підкреслила Катерина Ренгач.

Ганна Твердохліб підтримує дистанційну освіту.

«Заборонити? Це ж для когось єдиний вихід. Щось я не розумію. А є петиція щоб просто була відкрита школа для тих, хто готовий ходити навіть під час пандемій? Таку я б підписала», - сказала вона.

Наталія Варга вважає, що дистанційна освіта повинна мати місце, але бути доступною та якісною. Ось над цим потрібно працювати. Андріяна Янковська зазначила, що як проба і необхідність в надзвичайних ситуаціях такий вид освіти має місце. так. Але є і інший бік.

«Я була змушена вдяти 2 місяці відпустки безоплатної, бо сидіти з дитиною нікому, в закінчувати потрібно 1й клас. А гроші де брати??? Лозунг "майбутнє за дистанційною освітою" наразі... сидіти вдома перед компом? А соціальна адаптація?», - наголосила жінка.

Такої ж думки притримується і Андріяна Янковська.

«Це щось із фантастики, особливо для початкової школи. А на роботу батьки по черзі ходити будуть?», - підкреслила жінка.

Наразі петиція набрала 803 підписи із 25 тисяч потрібних. Для підписання петиції є ще 90 днів.

Нагадаємо, в Ужгороді визначили місце "пляжу", але заборонили купатись в річці.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber