1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Християнська інтелігенція Берегова впорядковує могили знаних містян

18.05.2020 22:31 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Активісти однойменного об’єднання (ОХІБ) облаштували на міському цвинтарі понад півсотні поховань та надгробних пам’ятників, посадили тут живі квіти.

Активісти однойменного об’єднання (ОХІБ) облаштували на міському цвинтарі понад півсотні поховань та надгробних пам’ятників, посадили тут живі квіти.

Із-за непогоди акція кілька разів переносилась.Зрештою, наприкінці минулого тижня всі зібрались і під керівництвом голови об’єднання Елеонори Якоб приступили до роботи. Були облагороджені, почищені, прибрані від рослинності, сухого листя поховання одного з колишніх мерів Берегова Каміла Богата, католицького священика о.Леоніда, відомого далеко за межами краю талановитого хірурга Бертолона Ліннера, шанованиху місті родин педагогів-просвітителів Кенийзів, Гаванів, громадського діяча, головного редактора районної газети “Вісник Берегівщини” Юрія Чанаді, інших знаних уродженців міста.

Інститут імені відомого дослідника регіону Тіводора Легоцького, що діє при ЗУІ, організував фотографування могил берегівчан, які внесли вагомий вклад у розвиток міста, його культурні надбання. Майже із двох тисяч світлин члени правління ОХІБ відібрали близько сто і ще нинішнього року планують розмістти їх у спеціальній брошурі про видатних діячів Берегова.

“Книжечка вийде спочатку на угорській мові з коментарями до світлин,- каже Голосу Карпат голова об’єднання Елеонора Якоб.- Сподівємось, що видання побачить світ і на українській, як це було з автобіографічною публікацією про доктора Ліннера.”

Нагадаємо, на Берегівщині будується реформаторський дитсадок.

Читайте на ГК:На Берегівщині будується реформаторський дитсадок
Читайте на ГК:На Берегівщині посеред вулиці знайшли труп вбитого чоловіка (ФОТО)
Читайте на ГК:На Берегівщині оновлюються католицькі Хрести
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська