1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Біля найвищого у Європі дерева у закарпатській глибинці, на Перечинщині, буде своя туристична локація (ФОТО)

17.05.2020 18:00 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Дерева-гіганти милують око у Тур’я-Реметі, у заповідному урочищі «Магурича». Це одні із найбільших у Європі сосен роду Веймутових

Дерева-гіганти милують око у Тур’я-Реметі, у заповідному урочищі «Магурича». Це одні із найбільших у Європі сосен роду Веймутових

Їх юним дослідником є учень місцевої ЗОШ – Дмитро Немчик.

Гігантським деревам на території урочища від 150 і більше років. Найстарішими деревами є: «Сентеналь» (окружність її стовбура – 5 м 15 см, висота понад 50 метрів) та «Генерал Грант» (окружність стовбура – 6 метрів, висота дерева – 46 метрів). Їх вік, за словами дослідника, 230 років.

Більш детально із велетами урочища у глибинці можете ознайомитись за посиланням.

Наразі, одним із найвищих дерев на території глибинки є «Стратосферний гігант», вистою 65 метрів. Його сусідом за зростом, вищим на метр, є евкаліпт у США (нижче на фото).

Як зазначає Дмитро Немчик, постійно вивчаючи рекордні дерева на території «Магуричі» та вносячи їх у список одних із найбільших дерев у Європі, є нагода зробити місцину ще більш привабливою у туристичному плані. Що до цього, у Дмитра є чудові ідеї. Одним із перших завдань є прокладання туристичної стежки до гігантських дерев на території урочища, де одним із основних туристичних об’єктів може стати величний «Стратосферний гігант». Облагородження території навколо дерева – теж є у планах дослідника.

Власною ідеєю з облаштування туристичного місця в урочищі «Магурича» юний дослідник поділився в одній із груп у Мережі онлайн. Проте, бажаючих допомогти в реалізації поставлених цілей Дмитром, поки що мало. Серед місцевих є і ті, що вважають зусилля Дмитра малообіцяючими у туристичному плані.

Тож, і доводиться молодому досліднику бути й ініціатором, і виконавцем ідей поки що в одній особі. В реалізації намічених планів допомагає Дмитру його батько.

–Облаштування стежки до «Стратосферного гіганта» уже плануємо на наступному тижні. За день-два маємо впоратись із завданням, – каже Олександр Немчик. То буде звичайна грунтова стежка і, сподіваємось, туристи оцінять її зручність. Поряд із цим біля найвищих дерев облаштуємо кілька лавиць, аби можна було відпочити   у ході мандрівки до «Магуричі», – ділиться розповіддю пан Олександр.

Ідею дослідника із Перечинщини підтимали й однодумці в Німеччині.

–Маю підтимку від однодумців і з-за кордону. Постійно спілкуємось та обмінюємось досвідом, – каже Дмитро. –Цю ідею в облаштуванні зон відпочинку біля найвищих дерев у «Магуричі» перейняв теж від іноземців, – додає співрозмовник.

Нагадаємо,Одне із найвищих у Європі дерево-гігант росте на Перечинщині (ФОТО)

Читайте на ГК:Дещо послабили: як Перечин виходить із карантину (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Перечинщині уже варять мед із кульбаби
Читайте на ГК:Коронавірус атакує: у Перечинській ОТГ вже 46 інфікованих (ВІДЕО)

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська