1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Робота з деревом – це життя": різьбяр з Рахівщини розповів про свою пристрасть (ВІДЕО)

15.05.2020 23:40 Суспільство

На Рахівщині, де завжди було багато лісу – виготовлення предметів побуту, декору, сувенірів та аксесуарів з дерева є традиційним.

На Рахівщині, де завжди було багато лісу – виготовлення предметів побуту, декору, сувенірів та аксесуарів з дерева є традиційним.

Одним з головних гуцульських ремесел є різьбярство. 

Природа Карпат завжди мала величезний вплив на духовний світ і естетичні уявлення гуцулів. Багата фантазія представників цього субетносу проявилася в яскравому своє¬рідному мистецтві, зокрема в різьбленні на дереві. Василь Робчук – різьбяр з Ясіня. Каже, що віддав цій справі більше 50 років. І це не просто хобі. Робота з деревом – це життя. Працює майстер вдома. В дворі відразу відчувається, що тут живе людина з золотими руками. Частина будинку, ганок, фігурки на подвір’ї – все виготовлено паном Василем. Остання пристрасть різьбяра – вази. Каже, що більшу частину його робіт виконує природа – він лише довершує образ.Окрім ваз, пан Василь виготовляє чимало іншої сувенірної продукції. Каже, що колись шаленою популярністю користувалися орли, нині ж найбільший попит на фігурки гуцулів. А також гномів та ведмедів. Їх, в основному, замовляють для дитячих майданчиків. Процес їхнього виготовлення досить тривалий. Дуже важливим у цій справі є «розуміння» матеріалу з яким працює майстер. Василь Робчук каже, що на різьбярстві можна заробляти, але постійно треба в цю справу вкладати, а найголовніше – любити те, чим займаєшся.

Докладніше - у сюжеті від телеканалу М-студіо:

Нагадаємо, закарпатців закликають голосувати за будівництво Казкового містечка хобітів у Рахові.

Також повідомлялося, що на Закарпатті побудують казковий Гобітвіль.

Читайте на ГК:На Рахівщині у пожежі згорів "Москвич"
Читайте на ГК:Закарпатка, маючи п’ять власних дітей, виховала ще 45 прийомних (ФОТО)
Читайте на ГК:На гірській Рахівщині на коронавірус захворіли 54 людини
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська