1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Водограй на Міжгірщині з красивою назвою "Білий звір" (ФОТО)

14.05.2020 18:29 Суспільство

Цей водоспад можна зустріти на відрізку дороги між Синевиром і Синевирською Поляною.

Цей водоспад можна зустріти на відрізку дороги між Синевиром і Синевирською Поляною.

Його холодна вода падає зі скелястого схилу гори, з-поміж смерек і буків, переливаючись по камінню, перетворюється з прозорої на білу, створюючи неперевершену красу. Звідси і назва водоспаду від кольору води, яка перетворюється на біле «шумовиння», інформує Басейнове управління водних ресурсів р.Тиса.

 

Це каскадний водоспад на річці Тереблі. Його утворює гірський потік, що стікає східним схилом гори Кам’янки та впадає в річку Тереблю. Висота перепаду води найбільшого каскаду близько 6 м, висота  ж над рівнем моря досягає 600 м.н.р.м.

Воспад «Білий звір» мінливий за характером. Навесні, коли у горах тануть сніги, він повноводний і несеться вниз до річки Тереблі з великою швидкістю та гуркотом. Влітку, за тривалої посухи, цей водоспад «заспокоюється» – його русло звужується, але осінню знову «пробуджується» і аж гримить вода в каміння. Взимку, коли над Карпатами запанують люті морози, гірський водоспад замерзає, обіймаючи льодом вертикальну скелю. Справжній естет, поціновував водоспадів і в цю пору року неодмінно помітить красу «Білого звіру», бо ж його вода у взаємодії з морозом, створюють на схилі гори такі льодові фігури, що ними хочеться милуватися безперестанку, з кожною хвилиною відкриваючи в них щось нове, незвідане.

Автор фото: Юрий Пивак 

Нагадаємо, Водограй Давір є одним із наймальовничіших водоспадів Закарпаття (ФОТО)

Читайте на ГК:Антикорупційний суд дозволив підозрюваному закарпатцю виконувати обов’язки судді (ФОТО)
Читайте на ГК:Нацпарк "Синевир" вийшов з карантину: все ще існують обмеження
Читайте на ГК:Аномальний травень: на Міжгірщині встановили температурний рекорд - 7,7 градусів морозу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська