1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

У Мукачеві вкрилися цвітом дерева-фенікси, які ростуть найшвидше у світі (ФОТО)

1874
Суспільство Новини Мукачева

Існує вид дерева, що росте швидко, рівно та високо, з великими листками і прекрасними квітками.

Водночас, дерево відмінний медонос, має вагому екологічну цінність та ще й легке, витривале, просте в обробці і швидко регенерує. 

Мова про Павловнію - дерево з найбільшою швидкістю росту в світі. В оптимальних умовах вирощування за 4 роки може досягати 20 метрової висоти і використовуватися в якості сировини. Відомо як мінімум 6 видів павловнії: P.Elongate, P.Fargesii, P.Fortunei, P.Giabrata, P.Taiwaniania, P.Tormentosa, а також відому під назвою Кіре.  

Павловнія, одне з найоригінальніших видів дерев, поширене в західних країнах, де процвітає його вирощування, переважно для виробництва меблів, виготовлення фанери і створення біомаси.

Цінність павловнії відома людям тисячоліттями. ЇЇ вирощують в Китаї понад 2000 років, у США з 1800-х років, в Японії з 1970 року, і з тих пір експорт даної деревини досяг розміру в мільярд доларів.

Кажуть, що Павловнія – справжнє дерево майбутнього! Буквально всі частини дерева – стовбур, листя, квітки – потенційне джерело доходу.

Павловнія росте і набирає масу з вражаючою швидкістю (до 3-5 метрів у рік і до 100 тон біомаси на гектар через три роки!). Стовбур можна зрубати кілька разів, при цьому дерево продовжить рости знову.

Павловнія медонос, але для бджільництва павловнія має додаткові позитивні якості, адже термін її цвітіння близький до термінів цвітіння білої акації, але триває значно довше. Якщо біла акація цвіте 10 днів, то павловнія цвіте 35-40 днів. Для бджільництва також цікавий той факт, що павловнія дуже швидко зростає і починає цвісти вже на четвертий рік життя. Також інтерес для бджолярів може становити той факт, що посадивши один раз павловнію навіть після зрубування дерева вона буде давати паростки від кореня і рости, що вкрай важливо для місцевості, де лісосмуги білої акації були вирубані на дрова і медоносна база сильно скоротилася. 

При цьому, декоративні властивості Павловнії дозволяють використовувати її для озеленення та підвищення медоносної бази в межах населених пунктів,використовуючи її як міський медонос.

Завдяки швидкому зростанню, великим розмірам і рясному цвітінню павловнія дедалі частіше стає прикрасою парків та скверів у містах. Розмір листя Павловнії досягає 75 см в діаметрі, тому вони є справжніми «фабриками» кисню. При цьому великі листя павловнії діють як "ловці пилюки.

Листя з одного дерева Павловнії поглинають в середньому 22 кг вуглекислого газу і звільняють 6 кг кисню за 1 рік, при цьому очищаючи тисячі кубічних метрів повітря. Уявляєте масштаби? Відтак, дерево має має велике екологічне значення. До всього, листова маса Павловнії використовується для підгодівлі худоби (корови, вівці, кози та ін). Зелене листя містить близько 20%, а опале листя близько 12% корисних речовин і легко засвоюється худобою.

Завдяки тому, що Павловнія швидкоростуче дерево, воно є відмінним помічником у створенні вітрозахисних поясів і захисту грунтів від ерозії.

Зважаючи на ці факти - вирощування Павловнії – дуже прибуткова справа! І вочевидь, недарма його називають "чудо-дерево" або ж "дерево-нафтова свердловина".

Саша Клімова, "Голос Карпат"

Фото автора

Читайте також: