1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Карантин на Кіпрі. Розповідь виноградівчанки, що залишилась на острові під час пандемії COVID-19 (ВІДЕО)

1760

Дівчину з Виноградова, Ніколетту Шереш, карантин застав на Кіпрі. Вона розповіла, яка зараз ситуація на острові.

Карантин на Кіпрі. Розповідь виноградівчанки, що залишилась на острові під час пандемії COVID-19 (ВІДЕО)

Кіпр – туристична країна, де двигуном економіки є туризм та все, що з ним пов’язано. Але після 9 березня, коли тут було знайдено перший випадок захворювання, велика кількість туристів різко покинули острів.

Дехто лишився. Через теплий клімат і комфортні умови для відпочинку, ці люди віднеслись до пандемії, а дехто все ще продовжує відноситися, скептично.

Перша реакція Уряду була швидкою: за 2 дні закрилися всі школи, дитсадки, ресторани та пляжі. Проте це не викликало великої паніки у людей і полиці з м’ясними продуктами та туалетним папером не спорожніли ні на день.

Робота і допомога тим, хто її втратив

Не у всіх цей період склався вдало. Українцям, які не мають паспорти громадян Євросоюзу, дуже важко знайти на Кіпрі легальну роботу. Тому основна маса мігрантів працюють в готелях, ресторанах або прибирають в будинках нелегально. Тих, хто мав офіційне працевлаштування перевели на посібник по безробіттю, розмір якого становить 60% від місячної зарплати. Звільняти їх заборонено до жовтня.

Але це не стосується тих хто працює та проживає в країні без необхідних документів. Відповідно власники готельного і ресторанного бізнесу звільнили їх одразу після початку карантину. Тому більшість людей, в тому числі чимало українців, залишилися без засобів для існування.

Проте тутешня влада ввійшла в ситуацію людей і Уряд відмінив виплату податків та комунальних послуг до закінчення карантину, відстрочив виплату кредитів до наступного року, лікування хворих на COVID-19 проводять безкоштовно.

Ціни і магазини

Що стосується цін, від початку карантину на продукти вони не зросли. Виняток – маски та антисептики. Але їх можна купити майже в кожному магазині чи аптеці. Окрім того, часто можна натрапити на акції сезонних товарів: до прикладу 6 упаковок полуниці за 5 євро.

На сьогодні залишаться відкритими продуктові магазини, аптеки і АЗС. Каву та їжу можна взяти тільки з собою або замовити доставку додому, а у банк запускають тільки за попередньої реєстрації. Якщо комусь потрібно купити техніку, побутові речі чи одяг, можна зателефонувати в магазин, підїхати до нього і забрати своє замовлення.

В морі плавати заборонено, але людям, що проживають неподалік, дозволено гуляти набережною. За останніми новинами пляжі мають відкрити в перших числах травня.

Карантин і штафи

На Кіпрі діє комендантська година. Заборонено виходити з дому з 21 вечора і до 6 ранку.

Якщо виникла необхідність покинути будинок, потрібно надіслати безкоштовне смс, вказавши персональні дані (це номер паспорту, ім’я та адресу). Зовні при собі обов’язково потрібно мати при собі паспорт. У випадку ненадісланого СМС чи відсутності паспорту – штраф 300 євро. Випадків штрафування багато. Вночі майже в кожному районі чергує хоча б одна поліцейська машина.

Виключенням є лише прогулянки з собаками – для цього СМС надсилати не потрібно. Через це багато людей взяли собак з притулків, хтось заводить собі кіз як домашніх улюбленців. За містом багато жителів тримають коней та бджіл.

На Кіпрі заборонено ходити в гості. Якщо це помітять, то сусіди можуть викликати поліцію. А от дистанції між людьми тут ніхто не дотримується: тоді, іноді. Навіть можуть наступити на ногу.

На Великдень в церкву тут майже ніхто не пішов, бо переважна більшість церков були закриті.

Епідеміологічна ситуація і вихід з карантину

На офіційних сайтах вже оприлюднили етапи виходу з карантину. За ним до кінця травня мають знов відчинитись магазини, кафе, церкви, відмінять комендантську годину. Також анонсують відновлення авіасполучення з тими країнами, в яких успішно протікає боротьба з вірусом.

Таким крокам посприяло зменшення швидкості поширення вірусу. Усього на Кіпрі підтверджено 882 випадки зараження на коронавірус. 15 людей померло. Майже всі випадки захворювання на COVID-19 тут є привозними.

Нагадаємо, раніше журналістка Голосу Карпат Олена Мудра розповіла, як подорожують Україною під час карантину.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber