1. Новини Закарпаття
  2. >

Перша в Європі. Чехія прийшла до скасування карантину

24.04.2020 21:47 Суспільство

Чехія стала першою країною Західної Європи, яка скасувала загальнонаціональний карантин, введений через пандемію коронавірусу, і почала істотно послаблювати обмеження.

Чехія стала першою країною Західної Європи, яка скасувала загальнонаціональний карантин, введений через пандемію коронавірусу, і почала істотно послаблювати обмеження.

Європа поступово виходить з карантину, а першою це робить Чехія. Причому країна навіть вирішила прискорити початковий план щодо ослаблення обмежень. Чехам навіть дозволили вже виїжджати за кордон, повідомив Кореспондент.

Як країні вдалося досягти таких результатів?



Жорсткий, але розумний



Чехія мало не першою в Європи забила на сполох через поширення коронавірусу. На відміну від сусідів, чехи відразу вдалися до жорстких заходів обережності і 12 березня оголосили в країні надзвичайний стан. З 16 березня влада заборонила в'їзд іноземців, а своїх громадян перестала випускати з країни.

У країні заборонили виходити на вулицю без захисних масок, але їх масово видавали безкоштовно. Штраф за невиконання умов передбачається до 10 тисяч крон. Також заборонили робити покупки в продуктових магазинах і аптеках між 10:00 і 12:00, цей час був виключно для людей старше 65 років. Супермаркети під час карантину не закривали, деякі навіть збільшили робочі години - закрили тільки ТРЦ.

В цілому, станом на 24 квітня, в Чехії 7188 підтверджених випадків коронавірусу, 213 померлих і 2867 вилікувалися. В країні переконують, що найстрашніше позаду.



Поступове зняття



З 7 квітня в Чехії знову почали працювати спортивні споруди на відкритому повітрі. Людям дозволили займатися індивідуальними видами спорту на вулиці без маски, дотримуючись при цьому соціальної дистанції в 2 метри.

Скасувати загальнонаціональний карантин у Чехії вирішили з 24 квітня. Тепер жителі можуть вільно переміщатися по країні і виїжджати за кордон. Однак для тих, хто поїде в подорож, є обов'язкова умова: вони повинні пройти після повернення двотижневий карантин. Також відтепер дозволено збиратися групами по 10 осіб.

З 27 квітня буде відкрито автошколи, спортивні зали, бібліотеки, зоопарки та магазини площею до 2500 квадратних метрів, якщо вони не є частиною великого торгового центру.

11 травня торговим центрам, ресторанам, кафе та пабам також дозволять відновити роботу.

Повноцінне ж відкриття ресторанів і готелів очікується з 25 травня, зазначив міністр. Тоді ж відкриють внутрішні експозиції в замках і палацах, дозволять проведення культурно-мистецьких заходів - правда, обмеження за кількістю учасників не уточнюється.

"Ми чекали оцінок Великодня і прийняли рішення за цим сценарієм", - пояснив зняття обмежень міністр промисловості і торгівлі Чехії Карел Гавлічек, додавши, що цифри за останні кілька днів сприятливі. Хоча раніше міністр внутрішніх справ Ян Гамачек критикував громадян за погане дотримання обмежень на Великдень і говорив, що це свято вони потім будуть згадувати в реанімації.



Що буде далі



25 травня в Чехії планується відкриття ресторанів, кафе, буфетів, винних магазинів, пабів і інших гастрономічних закладів - але поки тільки зовні в літніх садах. Також відкриють перукарні та салони краси.

Остання хвиля послаблень буде 8 червня. Тоді дозволять закладам харчування приймати відвідувачів в приміщенні. Відкриють готелі, театри, тату-салони. Влада дозволить проводити культурні заходи з невеликою кількістю людей.

Чехія не виключає, що буде міняти план виходу з карантину, дивлячись на розвиток ситуації.



Європа пройшла пік



Пандемія коронавірусу ослабла в більшості держав ЄС, повідомив Європейський центр з контролю і профілактики захворювань.

"Схоже, що в 20 країнах Євросоюзу / Європейської економічної зони перша хвиля передачі пройшла свій пік зі зменшенням числа нових зареєстрованих випадків", - йдеться в заяві центру.

Такі заходи, як скасування масових зібрань, закриття навчальних закладів та громадських просторів, допомогли зменшити швидкість поширення вірусу, і з 8 квітня рівень захворюваності в ЄС / ЄЕЗ і Великобританії в цілому знизився на 18%.

Агентство попереджає, що занадто швидке скасування карантинних заходів, без належного моніторингу та зміцнення системи охорони здоров'я, може призвести до раптового відновлення стійкої передачі інфекції.

Читайте на ГК:“Живі” черги скасували: через ажіотаж закордонні паспортні сервіси вжили заходів
Читайте на ГК:Жертви фактично душили самі себе: в Європі виявили ритуальні жертвоприношення (ФОТО)
Читайте на ГК:Кількасотметрові черги, ажіотаж і хаос: українці за кордоном масово “атакують“ паспортні столи
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська