1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Спецпроект “Із Закарпаття до Слов’янська”: “карантинна” дорога додому (ВІДЕО-БЛОГ)

413
Суспільство Закарпаття

Журналістка "Голосу Карпат" Олена Мудра закінчила стажування у колег на сході України і в останній частині свого блогу розповіла, як в умовах жорсткого карантину поверталась на Закарпаття зі Слов'янська.

Спецпроект “Із Закарпаття до Слов’янська”: “карантинна” дорога додому (ВІДЕО-БЛОГ)

"Місяць стажування на “6262 Сайт міста Слов'янська” промайнув дуже швидко. Попереду мене чекало екстремальне повернення додому.

“Екстремальне” тому, що зараз через пандемію коронавірусу в країні діє жорсткий карантин і повністю припинене будь-яке пасажирське сполучення. А мені треба було проїхати зі Сходу на Захід понад 1200 кілометрів", - пише журналістка.

В нагоді став бла-бла-кар. І хоча я не прихильниця подорожей вспілу, але так хотілося бути вдома на Великдень, що вибору в мене не було. Зважте, що коштує така подорож зараз майже в два рази дорожче від заявленої ціни. Мені вона обійшлася в 2200 гривень проти 1200 за квиток на потяг, яким я їхала до Слов'янська.

На велику радість по дорозі до закарпатського Виноградова в мене була лише одна пересадка з ночівлею в Києві. Ціни на кімнати у хостелах варіюються від 350 до 600 гривень. В одному з них зупинялась і я.

Пересікаючи зі Сходу на Захід вісім областей України - Донецьку, Харківську, Полтавську, Київську, Житомирську, Рівненську, Львівську і, нарешті, Закарпатську - нас лише одного разу зупинив “карантинний” блокпост. При виїзді з Донецької області нас спитали “куди ми їдемо?”. Документи у нас не перевіряли, температуру не міряли.

Дорогою зі Слов'янська до Києва у мене склалося враження, що на лівобережжі країни люди ставляться до карантину більш серйозно. На дорогах було значно менше машин, ніж зі столиці до Закарпаття. Тут люди в масках мені траплялись частіше, а на заправках, де ми купляли каву чи перекус, було менш людно.

Львівська область і Закарпаття взагалі якісь не карантинні, проти того, що я бачила в Слов'янську в ці тижні. Ми теж тут носимо маски і в продуктових магазинах нам пропонують антисептики, але людей на вулицях помітно більше. Ось зараз я сиджу на кухні й пишу ці рядки, а у вікно доносяться веселі крики дітей і гомін біля новозбудованого продуктового магазину.

Тож, що я встигла зробити за місяць свого стажування у Слов'янську? Чи не так. Краше “як я прожила цей місяць у Слов'янську?”.

Хм... Я зробила чимало корисних відкриттів у себе й навколо себе, кинула собі нові виклики, зруйнувала стереотипи, а ще - відпочила. Моє стажування “дійсно більше було схоже на відпустку-перезавантаження, ніж на режим багатозадачності, який мене оточує вдома. Звісно ж, за умови спасибі редакції “6262 Сайт міста Слов'янська”. І от, читачі, якщо Ви зараз читаєте ці рядки, знайте - вони у Вас просто найкращі!

У них я вчилася писати блоги. Не на п’ятірку, правда. Але для цього, мені, насправді, потрібно було вийти із зони комфорту і переключитися із розслідування зради і корупції - на власні відчуття і роздуми, підняти на поверхню свої омани і стереотипи.

Із Закарпаття до Слов’янська: шість моїх стереотипів про Донбас (БЛОГ).

Але зате я зараз точно знаю, що тут немає шахт і териконів, а є чудові краєвиди, заповнені співом безліч червонокнижних птахів:

Також побачила, що Слов'янськ - це дуже гостинне місто з багатою історією та багатьма цікавими локаціями.

А ще зруйнувала стереотип про повну русифікацію Донбасу і упередженого ставлення до західняків.

Ну і, наостанок, я познайомилась з війною на Сході України ближче, доторкнулась до її слідів та почула спогади очевидців. Я щиро радію, що зустріла тут людей, які щодня роблять все для того, аби сценарій весни 2014 року тут не був повторений.

І, найцінніше - я познайомилась тут з чудовими людьми, які стали мені добрими друзями. В них є чого повчитись і це не лише професійний досвід. Тому, моя “карантинна пригода”, а насправді таке довгоочікуване й бажане стажування на Донбасі - вдалося.

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber