1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські водники повідомили про ситуацію в басейні річки Тиса

16.04.2020 18:00 Суспільство ВАЖЛИВО

Інформацію про це надали у Басейновому управлінні водних ресурсів р.Тиса.

Інформацію про це надали у Басейновому управлінні водних ресурсів р.Тиса.

За період з 08 по 15 квітня 2020 року по утримувалась тепла без опадів погода, тільки на при кінці тижня спостерігались дощі 1 – 11мм, відмічались грози, на високогір”ї дощ перейшов в мокрий сніг та сніг.

На річках відмічались незначні коливання рівнів води.

Гідрологічна ситуація контрольована.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 №758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод», наказу Державного агентства водних ресурсів України від 10.01.2020 №21 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод» вчора, 14 квітня 2020 року спеціалістами лабораторії моніторингу вод із суворим дотримання правил особистої безпеки в умовах карантину, здійснено відбір проб вод для визначення хімічних та фізико-хімічних показників в 6 (шести) пунктах спостереження масивів поверхневих вод, а саме:

    р. Убля, 1 км., с Малий Березний, кордон з Словаччиною;
    р. Улічка, 1 км., с. Забрідь, кордон з Словаччиною,
    р. Латориця, 65 км., перед м. Чоп, питний водозабір;
    р. Тиса, 624 км., м. Чоп, кордон з Угорщиною;
    р. Уж, 28 км., с. Сторожниця, кордон з Словаччиною
    дериваційний канал р. Уж, 40 км., м. Ужгород, питний водозабір

Також спеціалістами лабораторії моніторингу вод, проби води масивів поверхневих вод з дотриманням вимог нормативних документів (ДСТУ ISO 6468-2002, ДСТУ ISO 10301:2004, ДСТУ ISO 5667-1:2009, ДСТУ ISO 5667-2:2009, ДСТУ ISO 5667-6:2009 передані до вимірювальної лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Дністровського басейнового управління водних ресурсів на виконання вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин, затверджених наказом Мінприроди від 06.02.2017 №45 для визначення хімічного стану масивів поверхневих вод.

Всі результати вимірювань хімічних та фізико-хімічних показників оприлюднюються в системі «Моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України» на сайті Держводагентства України.

Ґрунтові води по території області у кінці другої декади лютого були розташовані у порівнянні із середніми багаторічними показниками вище на 71 см в Міжгір’ї та вище на  15 см в Н.Студеному.

Режим діяльності – експлуатаційний: контроль за станом водних об’єктів, гідротехнічних споруд, обстановкою на підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях контролюється підрозділами  БУВР Тиси.

Насосні станції не працювали. З початку 2020 року насосними станціями сумарно перекачане 12,160 млн. м3 внутрішнього стоку.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працюють відповідно до Правил експлуатації та режимів роботи.

Всі  водосховища закриті.

Надзвичайні ситуації на водних об’єктах не відбувались, інформує Відділ техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій БУВР р.Тиса.

Нагадаємо про карантин і заочну мандрівку закарпатською Тисою (ФОТО)

Читайте на ГК:У Невицькому замку просте прибирання закінчилося весіллям (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатські та словацькі партнери проєкту FloodUzh зустрілися в онлайн форматі (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті 82 нових випадків коронавірусу за добу. 5 людей померли
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська