1. Новини Закарпаття
  2. >

МОЗ очікує пік коронавірусу протягом тижня

14.04.2020 13:13 Суспільство

МОЗ протягом тижня буде спостерігати за динамікою коронавірусу в країні, а потім прийме рішення щодо карантину.

МОЗ протягом тижня буде спостерігати за динамікою коронавірусу в країні, а потім прийме рішення щодо карантину.

Пік інфікування коронавірусною хворобою в Україні можна очікувати протягом найближчого тижня, вважає головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Про перспективи пом'якшення карантину він розповів в інтерв'ю УП. Життя.

"Ми робимо все можливе для того, щоб на 14-17 квітня, плюс-мінус три дні, ми зайшли з якомога меншою кількістю інфікованого населення. У нас релігійні свята тривають два тижні. Якщо не будемо дотримуватися карантинних заходів, то зараз ще інфікуються. І замість того, щоб 24 квітня виходити з карантину вже поетапно, ми будемо дивитися на динаміку і скаржитися на уряд, який нас неправильно загнав у карантин", - сказав він. 

Ляшко зазначив, що багато карантинних обмежень мають психологічний характер. "Питання епідеміологічного сенсу знають 10% населення, решта будуть реагувати на певні психологічні речі. Коли люди будуть зупиняти, перевіряти документи, обробляти колеса, обробляти парки, водою поливати доріжки, якщо там ще буде трошки хлору - це все призводить до розуміння серйозності проблеми", - пояснив санлікар. Також він пояснив, чому в Україні був низький рівень тестування на коронавірус. 

"За алгоритмами ВООЗ: спочатку ви тестуйте хворих на грип, грипоподібні захворювання, аденовіруси, а після того, якщо немає позитивного результату, передавайте матеріали на коронавірусну хворобу в референс-лабораторії. Тому, можливо, на тому етапі, коли ми ставили грип, ми не продовжували тестувати на коронавірусну хворобу", - пояснив він. 

Потім алгоритми ВООЗ і МОЗ змінилися, а після жорсткої комунікації та впровадження "гарячої лінії", кількість тестів - підвищилася, уточнив Ляшко. 

"Ми виходимо на 3000 тестів в день", - додав він.

Читайте на ГК:Maruv презентувала відвертий кліп I Want You (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Авакова вирішили ускладнити ввезення автомобілів з-за кордону
Читайте на ГК:Як карантин і криза змінює зарплати українців, - Страна
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська