1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Як це, бути хворою на коронавірус. Перша жертва COVID-19 на Виноградівщині розповіла про недугу

12.04.2020 11:06 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Історією своєї недуги з Голосом Карпат поділилась виноградівчанка, яка стала першою, у кого ПЛР тест на коронавірус дав позитивний результат.

Історією своєї недуги з Голосом Карпат поділилась виноградівчанка, яка стала першою, у кого ПЛР тест на коронавірус дав позитивний результат.

З етичних міркувань ми не будемо вказувати ім’я чи інші персональні дані. Скажемо лише, що жінка стала першою, кому діагностували коронавірус в нашому районі. За час її лікування в місцевому ФБ-сегменті велась гаряча дискусія, що часто супроводжувалась неетичними, образливими коментарями і недостовірною інформацією.

Тому жінка вирішила внести ясність в ситуацію та розповісти історію хвороби звернувшись до нашої редакції. Далі подаємо її оригінальний текст:

«В перший день хвороби, як тільки з'явилась температура і слабкість, я зателефонувала сімейній лікарці. Вона відразу спитала, чи була я за кордоном та чи мала контакт із приїжджими або хворими людьми.

Оскільки я не була за кордоном понад 10 років і залишалася вдома ще до початку карантину, то сімейна лікарка вирішила зробити рентген. Рентген показав бронхіт. Мені призначили лікування і відправили додому.

Також хочу додати, що я не працюю в жодній установі чи організації нашого міста.

Тиждень вдома лікувалася від ГРВІ та бронхіту, зізвонювалася із сімейним лікарем, відчула полегшення на три дні, а потім знову піднялась температура. Повторний ренген виявив пневмонію. Тоді мені зробили експрес тест, який показав негативний результат. Тобто коронавірус не підтвердився.

З огляду на це мені призначили лікування в пульмонологічному відділенні, де я перебувала тиждень. Після цього вирішили зробити тест ПЛР, який виявився позитивним. Після цього мене відразу перевели в інфекційне відділення.

Звичайно, для мене позитивний тест на коронавірус був великим здивуванням, адже я, навіть, не можу зрозуміти де, коли і як могла заразилася.

Люди, з якими я контактувала - це мої рідні, медичні працівники та хворі, які лікувалися в пульмонології. І все, більше ніяких контактів не було. Чому? Тому що я дуже серйозно поставилася до карантину та заходів безпеки, навіть не знаючи що була заражена.

Я знаходилася на лікуванні вдома і, за потребою, їхала в лікарню. Завжди в масці та перчатках. Навіть вдома я була ізольована від всіх членів сім'ї, мала окремий посуд та засоби гігієни.

Також хочу додати, що належу до конфесії Свідків Єгови. За деякий час до карантину, відповідальні чоловіки з нашої організації, надали нам вказівки не вітатися потиском руки і проводити дезінфекцію зали, де ми збираємося для навчання та молитви.

Як тільки ввели карантин, то по цілому світі Свідки Єгови припинили збиратися у Залах Царства і почали проводити релігійні зібрання тільки онлайн. Ми намагаємося слухатись рекомендацій влади щодо карантину, а що найголовніше - слухатися Бога. Він навчає нас любити ближніх і берегти здоров'я, як своє так і інших людей.

На даний час я дуже переживаю за тих людей, які очікують на результати аналізів. Дуже хочу, щоб у них все було добре і згадую про них у своїх молитвах. Я не знаю, де я заразилась вірусом або хто мене заразив, але я бажаю тій людині також бути здоровою.

Дуже прикро, що зараз майже цілий світ бореться із новою епідемією. Кожен з нас щиро хоче, щоб ця біда якнайшвидше закінчилася і всі були здорові.
В такі нелегкі часи ми повинні берегти один одного, підтримувати, наближатися до Бога та слухатися рекомендацій медиків і влади щодо засобів захисту і карантину.

Наостанок хочу поділитися такими словами із Біблії: "Нехай лине хвала Богові і Батькові нашого Господа Ісуса Христа - Батькові глибокого співчуття та Богові усілякої потіхи. Він потішає нас у всіх випробуваннях, щоб ми могли потішати тих, хто зносить різні випробування, ділячись з ними тією потіхою, яку самі отримуємо від Бога" (2 Коринфян 1:3,4).»

Вела розмову Олена Мудра