1. Новини Закарпаття
  2. >

Карантин. Заочна мандрівка закарпатською Тисою (ФОТО)

08.04.2020 19:36 Суспільство

Басейн р.Тиса – це майже 10 тисяч річок, бо немає в Закарпатській області такого населеного пункту, де б не протікала річка чи потічок.

Басейн р.Тиса – це майже 10 тисяч річок, бо немає в Закарпатській області такого населеного пункту, де б не протікала річка чи потічок.

Для пересічного українця басейн Тиси асоціюється з краєм туризму й рекреації, мінеральних і термальних вод, стрімких потічків й чарівних водоспадів, гірських озер і природних джерел, інформує Басейнове управління водних ресурсів р.Тиса.

Річка Тиса є найбільшою притокою Дунаю. Специфікою української частини басейну р. Тиса є те, що вона розташована виключно в межах – Закарпатської області. І цей факт, з одного боку, має позитивне значення з точки зору управління річковим басейном.

Але, разом з тим, басейн Тиси – це майже 10 тисяч річок, бо немає на Закарпатті такого населеного пункту, де б не протікала річка чи потічок. І ці річки хоч і малі, але є стрімкими й норовливими. Отож управляти або співіснувати з ними досить не просто.

Закарпатська область – єдина область України, яка є водозабезпеченою.



Коли для річок України загально прийнятою є «класична» весняна повінь, то для річок басейну Тиси, вона трансформується в часі і скоріше є «зимовим сніготаненням» в кінці січня – на початку лютого. Цього року також повінь розпочалася практично на початку лютого. Відсутність достатнього снігового покриву в Карпатських горах наклала свій відбиток на водність річок і басейну Тиси.

Якщо з самою Тисою та її верхніми найбільшими притоками практично проблем не виникало, то річка Боржава вкотре нагадала про себе. Але завдяки оперативним та злагодженим діям фахівців БУВР Тиси та органів місцевої влади цього року вдалося уникнути затоплення дворогосподарств та сільгоспугідь в долині Боржави.



Басейн річки Уж в цьому році практично тільки в кінці січня мав достатньо велику водність. А от басейн річки Латориця й до сьогодні тримає в «тонусі» як водників, так і місцеве населення.

Вже декілька тижнів тримається 1-2 ступінь захисту (автоматизований гідрологічний пост Чоп).

Але, не зважаючи на всі виклики сьогодення, гідрологічна та водогосподарська ситуація на річках басейну Тиси є контрольованою, завдяки фахівцям БУВР Тиси, які ведуть спостереження в реальному часі за допомогою 50 автоматизованих вимірювальних станцій АІВС «Тиса».



Нагадаємо, Закарпатські водники спільно з угорськими колегами прибирали береги Тиси

Читайте на ГК:Карколомна автотроща на трасі "Київ-Чоп": відомо, де перекрито рух
Читайте на ГК:Гуманітарна допомога для відновлення України: через митницю Закарпаття доставлено понад 236 тисяч тонн гумвантажів
Читайте на ГК:На Закарпатті відключатимуть електроенергію: не буде світла понад 8 годин
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська