1. Новини Закарпаття
  2. >

Пережити карантин і не зійти з розуму: поради для закарпатців

01.04.2020 09:45 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Карантин дуже стрімко увірвався у наше життя. Якщо спочатку все було схоже на канікули, та з кожним днем емоційна напруга зростає.

Карантин дуже стрімко увірвався у наше життя. Якщо спочатку все було схоже на канікули, та з кожним днем емоційна напруга зростає.

Що ж робити, щоб залишатись не лише фізично здоровим, але і психологічно стабільним розповіла «Голосу Карпат» психолог Наталя Боднар.

«Карантин – це емоційно важкий стан для всіх. Звідусіль чути лише негативні новини з кількістю інфікованих та жертв, економіка обвалюється, а вдома вже все дратує, зустрітись з друзями та рідними не можна, а, якщо ви повернулись із закордону, то і взагалі треба сидіти вдома 14 днів. Це безумовно створює емоційне напруження та виснажує людину», - сказала фахівець.

  • 1. Щоб позбутись негативного відчуття психолог радить менше живитись телевізор та «сидіти» у соцмережах. Краще присвятити цей час читанню книг або перегляду веселих сімейних фільмів.
  • 2. Вільний від роботи час можна використати для самонавчання та вдосконалення уже набутих навичок. Замість серіалів можна вмикати цікаві вебінари та навчальні курси, на які раніше не вистачало часу.
  • 3. Дуже корисними будуть прогулянки на свіжому повітрі. Вони відволічуть від негативних думок. Але обирати Наталя радить живописні місця за містом, а не переповнену людьми набережну. Там також можна влаштувати для себе або своєї сім’ї маленькі пікніки (чай, бутерброди, печиво, фрукти), але сміття після себе обов’язково спалити або ж продезінфікувати та забрати з собою.
  • 4. Нарешті у вас з’явиться час на заняття спортом. Займатись можна не лише вдома, але і на природі. Варто лише обрати безлюдне місце. Для допомоги ти мотивації можна використати відео тренерів або судій, які зараз досить часто публікують відео безкоштовно. На Закарпатті ж є ще один вид фітнесу – город та грядки. Саме час попіклуватись про «ситу» осінь. Окрім того, це чудовий час для спілкування з рідними на безпечній відстані.
  • 5. Заняття творчістю – це саме те, на що ніколи не вистачає часу. Можна нарешті почати малювати, вишити рушник для великоднього кошику або дов’язати светр, який ви розпочали ще позаторік. До занять мистецтвом можна долучити і своїх рідних.
  • 6. Кулінарія – окрема тема. Зараз соціальні мережі переповнені світлинами з шедеврами закарпатських господинь та господарів. Це теж хороший спосіб порадувати себе ета близьких. Головне після споживання всіх цих смаколиків перейти до пункту 3 та 4.
  • 7. Час з рідними та дітьми – безцінний. Насолоджуйтесь тим, що ви маєте змогу спостерігати за тим, як дорослішають ваші діти, як вчаться чомусь новому або ж просто проводити з ними час. І не зважайте на постійний галас та безлад у хаті. Вони ж так швидко виростуть.
  • 8. Любите порядок, але не завжди є час для цього? Тоді карантин – це саме те, що потрібно. Можна навести лад у домі, помити вікна, освіжити ремонт, переклаїти шпалери. Все, чого душа забажає.
  • 9. Якщо ви мріяли про грядку на балконі – зробіть це. Відчуйте себе справжнім садівником або агрономом. Посійте руколу, цибульку, петрушку у горщик. Попіклуйтесь про те, щоб ваш балкон за декілька тижнів перетворився на квітучий сад та потопав у зелені, оформіть клумби у дворі та зробіть усе, щоб ви ціле літо насолоджувались красою квітів та рослин.
  • 10. Знайдіть час для себе, для розмови з собою, для постановки цілей та аналізу всього навколо. Медитуйте, пізнайте себе та живіть у гармонії з собою.

Нагадаємо,Названо вік уражених коронавірусом в Україні

Читайте на ГК:На Закарпатті відключатимуть електроенергію: не буде світла понад 8 годин
Читайте на ГК:На Закарпатті побільшало прикордонних постів: почали "різати" жорсткі вимоги
Читайте на ГК:Закарпатців попереджають про нову гідрологічну небезпеку: до чого слід бути готовим
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська