1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Автобуси для медиків, збитки служб таксі та водії-волонтери: як Ужгород пристосовується до відсутності громадського транспорту (ФОТО)

26.03.2020 13:01 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Журналістка «Голосу Карпат» промоніторила ситуацію з громадським транспортом і можливість доїзду на роботу та пересування по місту в Ужгороді.

Журналістка «Голосу Карпат» промоніторила ситуацію з громадським транспортом і можливість доїзду на роботу та пересування по місту в Ужгороді.

Призупинення пасажирських перевезень у громадському транспорті в Ужгороді не сильно вплинули на життя містян. Проблеми з доїздом на роботу мають лише медики, надзвичайники та працівники поліції, які проживають за межами міста, але працюють в Ужгороді.

Для вирішення цієї ситуації активісти ініціювали створення спільноти у «Фейсбуці» та канал у «Телеграмі» «Допоможи рятівнику Закарпаття». Там водії та пасажири пишуть хто куди їхатиме та скільки пасажирів може взяти.

Що стосується перевезень містом, то тут міська влада дозволила рух декількох автобусів, які підвозять медиків до лікарень.   

Для тих, хто не пішов на карантин та змушений ходити на роботу, єдиним виходом дістатись на роботу є таксі.  В одній із служб в Ужгороді розповіли, що роботи у них не те, що побільшало, а й суттєво поменшало. За словами таксиста, замовлень поменшало на дві третини. 

«Якщо за вечірній час та ніч диспетчери могли прийняти з півтори сотні замовлень по місту, то останній тиждень це близько 50, - на умовах анонімності розповідає один із водіїв. - Оскільки заробітна плата у нас нараховується як відсоток від вартості замовлень, то зараз доводиться туго. Однак це краще, ніж сидіти вдома склавши руки».

Чоловік припустив, що люди перестали їздити на таксі, бо перестали поспішати, в Ужгороді можна всюди дійти пішки. 

В іншій службі таксі, де водії для перевезення пасажирів використовують не фірмові, а  свої авто, зізнались, що зараз роботи дуже мало і не відомо як буде далі.

«У нашій службі ми платимо так звану абонентську плату фірмі, а на свою частку ремонтуємо і заправляємо машину. У мене заробітна плата напряму залежить від кількості поїздок. А таких зараз дуже мало. Не знаю чим далі годуватиму сім’ю», - розповів водій.

Найчастіше, за словами таксистів, ужгородці замовляють таксі для доїзду на роботу. 

«Доволі поширеною стала практика замовлень таксі для працівників, оскільки через зупинку перевезень громадським транспортом добиратись на роботу стало складніше», - розповіли водії.

Для мінімізації витрат на транспорт працівники групуються та їдуть всі разом. Окрім того, водії часто підбирають попутних пасажирів та організовують поїздки таким чином, щоб підвезти якомога більше кількість людей. 

Якщо в межах міста дістатись потрібної точки досить легко, то для тих, хто проживає у найближчих селах, ситуація складніша. Люди змушені користуватись послугами місцевих таксистів, які, часто, завищують ціни. Проте, є і такі, які згодні водити медиків безкоштовно. Для пошуку попутників можна використовувати популярні сервіси або ж соціальні мережі.

Нагадаємо, Продуктовий шок на ринках Ужгорода: що і по чім у карантинній ситуації (ВІДЕО)

Читайте на ГК:У пунктах пропуску Чопського загону продовжують пропуск українців, що повертаються з Євросоюзу
Читайте на ГК:«Відмінити ДПА – дозволити дітям розслабитись», - що про це думають вчителі, учні та батьки
Читайте на ГК:В Ужгороді встановили спеціальні станції для прибирання за собаками (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська