1. Новини Закарпаття
  2. >

Експрес-тести на Covid-19 робитимуть "швидкі"

22.03.2020 19:10 Суспільство

У неділю, 22 березня, в Україну літаком прибуває партія тестів для визначення коронавірусної хвороби.

У неділю, 22 березня, в Україну літаком прибуває партія тестів для визначення коронавірусної хвороби.

Медики із бригади екстреної допомоги, прибуваючи на виклик щодо підвищеної температури і підозри на коронавірус, будуть робити два тести - на грип та експрес-тест на коронавірус, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України. У міністерстві нагадали, що в неділю, 22 березня, в Україну літаком прибуває партія тестів для визначення коронавірусної хвороби. Доставляються обидва види тестів: тести для ПЛР (золотий стандарт діагностики) і тести експрес-діагностики. 

"Наголошуємо, що експрес-тести будуть використовуватися бригадами екстреної допомоги для "санітарного сортування ", тобто в разі, якщо працівник екстреної допомоги прибуває до людини, у якої підвищена температура і є підозра на коронавірусну хворобу, медики повинні зробити два тести: один на грип та експрес-тест на коронавірус. Це потрібно, щоб вирішити, який алгоритм дій застосовувати далі. Якщо спрацьовує тест на грип, лікарі вживають відповідних заходів. Якщо експрес-тест підтверджує коронавірус, лікарі повинні взяти додатковий зразок для його підтвердження в лабораторії за допомогою тесту на ПЛР. Після цього можна говорити про підтверджений випадок захворювання і вживати необхідні протиепідемічні заходи", - повідомили у відомстві. 

У разі, коли негативні обидва тести - і на грип, й експрес-тест на коронавірус, - то в умовах загальнонаціонального карантину людина все одно повинна дотримуватися режиму самоізоляції наступні 14 днів. У МОЗ додали, що в регіонах щодня лабораторії вже проводять тести ПЦР. Додатково цього тижня в Україні з'являться ще 11 апаратів для ПЛР-діагностики.

Читайте на ГК:Шоптенко похизувалася стрункими ніжками в домашніх шортах (ФОТО)
Читайте на ГК:Майбутні місцеві вибори стануть "найбільш заполітизованими" в історії України
Читайте на ГК:У Кабміні спрогнозували курс гривні на 2021 рік
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська