1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

На околицях Виноградова волонтери і лісівники висадили червонокнижний ясен білоцвітий (ВІДЕО)

22.03.2020 13:40 0 Суспільство Ексклюзив Автор: Голос Карпат

Локальним співорганізатором Всеукраїнської акції «Озеленення України» у Виноградівському районі став благодійний фонд «Виноградів».

20 березня волонтери, лісівники та представники органів влади висадили 550 дерев червонокнижного ясеня білоцвітого, якими заклали майбутній парк. Ще 450 дерев висадили в інших куточках району.

«Ми побачили оголошення про масштабний проект, коли активісти збирались за 24 години посадити 1 мільйон дерев і вирішили долучитись», - розповідає про задум представниця фонду «Виноградів» Евеліна Шперик.

Ця акція відбулась акурат напередодні Міжнародного дня лісів, що зробило її значення ще більш символічним.

Цікаво, що ясен білоцвітий, який обрали для посадки, дико росте лише в Південній Європі і в Малій Азії. Єдине природне місцезростання в Україні знаходиться на південному схилі гори Чорна Гора біля Виноградова. Саджанці для акції надав Виноградівський держлісгосп, лісівники якого культивують рідкісні деревцята в своєму розсаднику.

Хоча через карантин від масштабу, до якого планувалось залучити мешканців усього міста, довелось відмовитись, але, все-таки, благородну справу на користь природи зробили. Тепер на околиці міста, неподалік санаторію «Теплиця», з’явиться новий парк.

«Через карантин довелось відмовитись від масштабності, нажаль. Але спільними зусиллями добру справу ми все ж зробили і заклали майбутній парк, де вже за 10-15 років ясен білоцвітий радуватиме своїм цвітінням», - коментує акцію голова Виноградівської РДА Василь Кіш.

Благодійний фонд «Виноградів» запрошує містян долучитись і спільно проголосувати за назву для майбутнього парку, який виросте ясеню білцвітого. Пропонуються дві назви: «Білий парк» і «Ясен-парк».

До голосування можна долучитись в коментарях до статті на сайті Голосу Карпат, а також під публікацією на ФБ-сторінці благодійного фонду «Виноградів» та Голосу Карпат.