1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпаття має власне Мертве море (ФОТО)

21.03.2020 14:41 Суспільство

Є на Закарпатті одне унікальне озеро, аналогів якого у світі дуже мало.

Є на Закарпатті одне унікальне озеро, аналогів якого у світі дуже мало.

Це – озеро Кунігунда, яке розташовано поблизу українсько-румунського кордону в селищі Солотвино Тячівського району. Особливістю даної водойми є те, що вода в ньому дуже солона. Концентрація солі тут настільки велика, що потонути неможливо, доросла людина тримається на воді ніби поплавець.

Науковці стверджують, що за лікувальними властивостями озеро Кунігуда ні в чому не поступається Мертвому морю, інформує БУВР Тиса.

Озеро – антропогенного походження Утворилося в 1902 році, внаслідок просідання до 20 м щойно відкритої соляної копальні під однойменною назвою «Кунігунда» (звідси й назва озера).

За однією версією Кунігунда – донька угорського короля Бели IV і дружина польського короля Болеслава V яка присвятила себе догляду за хворими і через кілька століть після смерті була зарахована до лику святих. Кунігуда кинула свій дорогоцінний кільце в тутешню шахту захопившись працею солекопів.
За іншою легендою тут увічнена дружина київського князя Ярополка німецька цариця Кунігунда-нібито через цю місцевість подружжя добиралися в стольний град Київ з вигнання. На честь цариці назвали одну з  соляних шахт. На початку XX століття вона просіла і на її місці утворився це озеро. Через необережність одного з робітників копальні прогримів  страшний вибух, який призвів до просідання соляної шахти. Нішу, що утворилася поступово заповнювала соляна вода.

Яка з легенд більш вірогідніша визначатись Вам. Але насправді Кунігуда – одне з найкрасивіших озер України. Озеро неправильної форми з островом посередині. Це карстове озеро наповнене цілющою водою. Берег і дно вкриті шаром лікувальної грязі аспідно-чорного кольору. Протягом року температура води не опускається нижче +17°С, влітку тримається на рівні +25-27°С. Глибина від 1 до 8. м. Площа поверхні озера всього 800 м?. Концентрація солей  або солоність води досягає 146—150 ‰ (проміле), підвищена концентрація іонів брому. Містить лікувальну ропу та сульфідні грязі. Грязі дають позитивний ефект при лікуванні серцево-судинної системи, остаточних явищах флебітів і тромбофлебіту, захворювання кісток, нервової системи, урологічних захворюваннях, псоріазі і легеневої системи.

Отож маємо на Закарпатті своє Мертве море з цілющими лікувальними властивостями. Залишилось тільки дбати, щоб його не втратити.



Нагадаємо про дорадянську історію закарпатського Севлюша-Виноградова

Читайте на ГК:Закарпатка злякалася не на жарт: нічний гість шокував своїми діями ціле село (ФОТО)
Читайте на ГК:Диво-порятунок на Закарпатті: вогонь забрав будинок та не маленьке життя (ФОТО)
Читайте на ГК:Непоправна втрата: закарпатці провели в останню дорогу полеглого захисника (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська