1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У лісах Перечинщини цвітуть анемони. Торгівля рослиною під забороною (ФОТО)

19.03.2020 15:46 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Ці квіти ще називають конопелками

Зараз їх можна зустріти у затінку у лісах Перечинщини. Полюбляють більш вологу місцевість.

Анемони відносять до родини жовтецевих (Ranunculaceae) – «жаб’ячі квіти». Наукова назва походить від грецького «anemos», що означає «вітер».

Анемон є кілька видів: корончата, жовтецева, нарцизоцвіта (її пелюстки подібні до нарцисів), дібровна та лісова.

На Перечинщині, в основному, квітує анемона дібровна білого кольору. Та є і жовті, і червоні конопелки. Нарцизоцвіті (нарцизоквіткові) ростуть у Карпатах і занесені до Червоної Книги України поряд із анемоною дібровною та розлогою.

Всі види анемон – декоративні рослини. Їх успішно висаджують на клумбах, альпійських гірках, у парках, садах та у скверах.

В культурі анемона дібровна дуже мінлива. На селекційному рівні виведені форми з напівмахровими та махровими квітками й різним забарвленням – червоним, рожевим, бузковим.

Препарати на основі цих рослин володіють антиспастичним, протимікробним та заспокійливим ефектом.

Масовий продаж анемон на стихійних ринках є забороненим, як і всіх інших первоцвітів, занесених до Червоної книги.

За термінологією законодавства, збір рослин на продаж є спеціальним використанням природних ресурсів, на що потрібно отримувати дозвільні документи. А спеціальне   використання об'єктів Червоної книги України здійснюється у виняткових випадках та лише за дозволом Мінприроди України на підставі рішень Національної комісії з питань Червоної книги України. Спеціальне   використання обєктів Червоної книги України з метою отримання прибутку взагалі заборонено.

За свідченням екологів, щорічно упродовж лютого-березня, в Україні від браконьєрства потерпає до 20 млн. первоцвітів, занесених до Червоної книги, і їх кількість у природі щороку зменшується. Більшість рослин, якими торгують на ринках, виривають із цибулиною для продажу оптовими партіями. До тож, як повідомили у департаменті держекоінспекції, первоцвітами із Закарпаття жваво торгують не лише на стихійних ринках на території області, а й масово везуть їх на продаж до Києва, Львова, Одеси, а часом, і до сусідніх Угорщини та Словаччини.

Нагадаємо,На Перечинщині та в Ужгороді уже торгують черемшею

Читайте на ГК:На Перечинщині продовжили дистанційне навчання
Читайте на ГК:«Дистанційне продовжили»: в ОТГ на Перечинщині повідомили щодо ситуації в освітньому закладі
Читайте на ГК:На Перечинщині відновлюють навчання в молодших класах шкіл і дитсадках після "дистанційки"

 

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...