Ці квіти ще називають конопелками
Зараз їх можна зустріти у затінку у лісах Перечинщини. Полюбляють більш вологу місцевість.
Анемони відносять до родини жовтецевих (Ranunculaceae) – «жаб’ячі квіти». Наукова назва походить від грецького «anemos», що означає «вітер».
Анемон є кілька видів: корончата, жовтецева, нарцизоцвіта (її пелюстки подібні до нарцисів), дібровна та лісова.
На Перечинщині, в основному, квітує анемона дібровна білого кольору. Та є і жовті, і червоні конопелки. Нарцизоцвіті (нарцизоквіткові) ростуть у Карпатах і занесені до Червоної Книги України поряд із анемоною дібровною та розлогою.
Всі види анемон – декоративні рослини. Їх успішно висаджують на клумбах, альпійських гірках, у парках, садах та у скверах.
В культурі анемона дібровна дуже мінлива. На селекційному рівні виведені форми з напівмахровими та махровими квітками й різним забарвленням – червоним, рожевим, бузковим.
Препарати на основі цих рослин володіють антиспастичним, протимікробним та заспокійливим ефектом.
Масовий продаж анемон на стихійних ринках є забороненим, як і всіх інших первоцвітів, занесених до Червоної книги.
За термінологією законодавства, збір рослин на продаж є спеціальним використанням природних ресурсів, на що потрібно отримувати дозвільні документи. А спеціальне використання об'єктів Червоної книги України здійснюється у виняткових випадках та лише за дозволом Мінприроди України на підставі рішень Національної комісії з питань Червоної книги України. Спеціальне використання обєктів Червоної книги України з метою отримання прибутку взагалі заборонено.
За свідченням екологів, щорічно упродовж лютого-березня, в Україні від браконьєрства потерпає до 20 млн. первоцвітів, занесених до Червоної книги, і їх кількість у природі щороку зменшується. Більшість рослин, якими торгують на ринках, виривають із цибулиною для продажу оптовими партіями. До тож, як повідомили у департаменті держекоінспекції, первоцвітами із Закарпаття жваво торгують не лише на стихійних ринках на території області, а й масово везуть їх на продаж до Києва, Львова, Одеси, а часом, і до сусідніх Угорщини та Словаччини.
Нагадаємо,На Перечинщині та в Ужгороді уже торгують черемшею
Читайте також:
- Вісім годин підряд зі свічками: в яких районах закарпатцям відключать електроенергію?
- ЇЇ виловлюють з найбруднішої водойми у світі: небезпечну рибу з полиць супермаркетів та ринків радять не купувати
- Шокуючий ранок на Закарпатті: крилаті ракети ворога дісталися до найбезпечнішого регіону України
- Масштабна тривога: у Закарпатській області впав безпілотник. Відомі деталі