1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

“Женуть, як собак”. На кордоні Чехії і Польщі понад 70 українців застрягли в автобусі. Вони просять Зеленського про допомогу, - Страна

18.03.2020 10:31 Суспільство ВАЖЛИВО

На кордоні Чехії і Польщі з-за закриття кордонів в автобусі третю добу перебуває 71 громадянин України.

На кордоні Чехії і Польщі з-за закриття кордонів в автобусі третю добу перебуває 71 громадянин України.

 Вони опинилися в пастці: Чехія їх не приймає назад, Польща не пускає на свою територію. Пасажири кажуть, що у них закінчилася їжа, майже немає зв’язку, а деякі втрачають свідомість. Вони зв’язалися з “Країною”.

Українці їхали рейсом ” Прага-Київ і застряг на кордоні між Польщею і Чехією. Чеська сторона заборонила їм повертатися, польська забороняє навіть транзит через свою територію.

У підсумку українці опинились в “полоні”. Їх майже не випускають з автобуса, навколо чергують озброєні люди. З салону випускають не більше двох осіб і то по потребі, -інформує "Страна".

Зв'язку немає, пасажири намагаються виходити з автобуса і ловити Wi-Fi у місцевого магазину, але звідти "їх женуть, як собак". Про це "Стране" розповіла дружина одного з пасажирів, який знаходиться в автобусі. За її словами, вдень до них приїжджали на допомогу звичайні люди з Чехії, вони принесли їжу, оскільки в найближчому магазині їх відмовляються обслуговувати. А українське консульство, за словами співрозмовниці, "кинуло їх напризволяще".

"Ми пишемо на сайт" Друг "і в МЗС - немає ніяких результатів. Їм запропонували їхати в хостел, але ні про яку евакуації і мови не йде. Люди зморені, вже три доби немає повноцінного відпочинку і харчування. Були випадки коли втрачали свідомість. люди в паніці, не знають, що їм робити. Консульство обіцяло вирішити питання, але ніяких змін немає "- розповіли пасажири виданню. Вони ж  записали і кілька відеозвернень до президента Володимира Зеленського.

Ми не може потрапити додому, тому що всі межі перекриті. Нас не пропускають ні в Польщу, ні в Словаччину, ні в Угорщину, ні в Австрію. Людям вже погано, у нас немає ні грошей, ні їжі. Нам потрібна допомога. Будь ласка , евакуюйте нас "- заявили в українському автобусі.

Нагадаємо, Ситуація з поверненням українців із Європи загострюється (ВІДЕО)

Читайте на ГК:У Польщі загинув українець-заробітчанин
Читайте на ГК:У Польщі на фермі українські заробітчани захворіли на COVID-19
Читайте на ГК:Українська заробітчанка народила у Польщі на смітнику, - ЗМІ
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...