1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Безкоштовною мінералкою туристи запасаються в Оленеві, що на Свалявщині (ФОТО)

29.02.2020 12:51 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Унікальна мінеральна вода в селі Оленево, що на Свалявщині, відома не лише у Закарпатті , а й за кордоном.

Вода пульсує у металевій діжці, заритій у землю десь на глибину одного метра. Цю місцину добре видно із головної дороги. За свідченням очевидців, тутешня мінералка насичена залізом, підтвердженням цього є іржа на стінках діжки навколо неї. А от що до визначення інших хімічних елементів у ній, потрібен фаховий аналіз.

За смаковими якостями припускають наявність у воді натрію хлориду. А присмак мильного розчину може характеризувати наявність гідрокарбонатного йону. За словами тутешніх – аборигенів місцевості, біля природної «мінералки», майже постійно зупиняються по кілька автівок. Це й іноземці, й відпочиваючі у санаторіях.

Та й самі оленяни смакують водою щоразу. Набирають води, скільки завгодно – і собі, і рідним. А головне, що за воду, яка витікає із надр землі, не потрібно платити.

Ця мінералка добре втамовує спрагу і значно покращує роботу шлунку, – відзначає пан Ігор, вийшовши із автівки до джерела, аби напитись води і набрати її із собою.

Чоловік зізнається, що тривалий час вживають Оленівську мінералку всією сім’єю і регулярно запасаються нею, гостюючи на Свалявщині.

Нагадаємо, на Перечинщині уже розпустились вербові котики (ФОТО)

Читайте на ГК:У закарпатця вилучили партію фальсифікованого алкоголю (ФОТО)
Читайте на ГК:У Сваляві магазин комп’ютерної техніки працював у звичному режимі, незважаючи на карантин (ФОТО)
Читайте на ГК:Вулиці свалявської Поляни щедро змочують "антикоронавірусною" водицею (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська