1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді заступник Ганни Новосад заговорив про фінансову автономію університетів

24.02.2020 14:26 Суспільство

Сьогодні в Ужгороді з робочим візитом перебуває заступник міністра освіти Єгор Стадний. У ці хвилини триває зустріч із викладачами УжНУ та пресою.

Сьогодні в Ужгороді з робочим візитом перебуває заступник міністра освіти Єгор Стадний. У ці хвилини триває зустріч із викладачами УжНУ та пресою.

«Зараз в Україні 16 млрд бюджетних коштів на освіту розподіляється прозоро. Це лише перший крок. Наступний – фінансова автономія університетів. Що буде змінено? Ми знімемо всі обмеження щодо використання грошей вишем у межах статутної діяльності. Також буде майнова свобода – кошти, вилучені за оренду чи продаж майна, яке не використовує виш, будуть залучатися в університет», – анонсував заступник міністра.

Щодо питання оплати праці викладачів Єгор Стадний каже:

«Сьогодні університети підпорядковуються тарифній сітці. І всі мають однакові умови оплати. Але ніхто не працює під копірку. І ті, хто працює краще, мають отримувати вищу зарплатню. Зараз в УжНУ є реальні додаткові кошти. І їх треба пускати на підвищення оплати праці не всім, а тим, хто приносить університету результати – саме завдяки їхній роботі університет отримує високі результати. Наш інтерес – зберегти кращих працівників в університеті, щоб вони не вийшли у бізнес чи іншу країну».

Як інформує Uzhgorod.net.ua, Є.Стадний також анонсував позику під потреби вищої освіти в Україні:

«Грошей на розвиток лабораторій і створення комфорту не було роками і вони не з‘являться нізвідки. Ми працюємо над здобуттям позики близько 3 млрд грн для оновлення обладнання – це можливість заробити додаткові кошти. На майбутнє треба готуватися до конкуренції замовлень за кордоном, щойно пройдемо сертифікацію».

Нагадаємо, УжНУ отримав більше фінансування: зростуть зарплати викладачів (ВІДЕО)

Читайте на ГК:"Олія, борошно, гречка, макарони, рис": в Ужгороді соціально незахищеним мешканцям міста роздавали продуктові набори (ФОТО)
Читайте на ГК:У МОЗі перевіряють результати тестів на COVID-19 із закарпатських лабораторій (ВІДЕО)
Читайте на ГК:До уваги медиків Ужгорода: комунальні автобуси перевозитимуть медпрацівників (ГРАФІК)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська