1. Суспільство

Ужгородська студентка у свої 19 років вже знає сім мов (ВІДЕО)

22.02.2020 12:55

Крістіна Карапетян знає англійську, вірменську, німецьку, іспанську, українську, російську та словацьку. Дівчина навчається на факультеті Міжнародних економічних відносин в УжНУ.

Крістіна Карапетян – корінна ужгородка, вірменського походження. Рідною мовою вважає вірменську:

«Самостійно також вчу іспанську. Була мотивація, тому що я дуже багато слухала латинських пісень. Мені стало цікаво, тому що вона, ніби легка, милозвучна. Я почала шукати якісь додатки на телефоні, або електронні книги, або на «YouTube» шукати відеоуроки. Це дійсно допомогло. Коли хтось розмовляє іспанською, я десь щось розумію: оремо якісь фрази, слова, але поки що говорити не можу».

«Я завжди буду вважати, що це моя найперша, найрідніша мова, тому що, по-перше, це моє коріння, це моя національність. У мене є ціль, щоб вірмени, які живуть в Україні (є дуже багато вірмен, які живуть в Україні, вони не знають своєї мови, не вміють ні читати, ні писати), я маю бажання створити курси, або навчання спеціальне для них. У нас є недільна вірменська школа, я навчилася читати та писати».

7 років Харі Крішнан живе в Україні. Хлопець родом з Індії. В Ужгороді здобував фах лікаря. Зараз викладає радіологію та екстерну медицину іноземним студентам. Впродовж 6 років вивчає й уже вільно володіє українською викладач УжНУ з Індії Харі Крішнан:

«Мені подобається фотографувати. Я хотів знайти клієнтів і передати свою думку: як треба стати, як фотографувати. Так усе почалося в процесі. Плюс я був одним із перших іноземних студентів, хто почав учитися в Ужгороді. У нас тут було дуже мало студентів і так мені треба було більше говорити з українцями, щоб якісь рішення приймати, якісь документи і так далі. Це було потрібно вивчити, так я почав. Було багато друзів, клієнтів, спілкування. Так усе почалося».

Харі Крішнан рідною мовою називає тамільську.

«Наприклад: «я тебе люблю» - українською, «I love you» - англійською» і «nan unnai necikkiren» - тамільською. Це досить складно. У нас є такі звуки, яких нема в інших мовах. Це одна з найстаріших мов у світі. У нас дуже багато букв і звуків. Є пів звуки, півтори звуки, один звук, 0,25 звук. Дуже багато нюансів».

Нагадаємо, 21 лютого відзначався Міжнародний день рідної мови. Започаткували свято в 2000 році.

Джерело: UA: Закарпаття

Нагадаємо, студент із Індії за рік вивчив українську мову і став викладачем в Ужгородському нацуніверситеті (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Парк-готель «Брістоль» зібрав кошти на розвідувальний БПЛА та передав його військовим
Читайте на ГК:Летальний наслідок від грипу: в Україні померла 9-річна дитина
Читайте на ГК:На Закарпатті водій намагався дати хабаря поліцейським: що було далі (ФОТО)