1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Водограй Давір є одним із наймальовничіших водоспадів Закарпаття (ФОТО)

14.02.2020 19:34 Суспільство

Водоспад Давір в Лумшорах входить в число тих водних об’єктів, які роблять Закарпаття таким приємним, унікальним і привабливим.

Водоспад Давір в Лумшорах входить в число тих водних об’єктів, які роблять Закарпаття таким приємним, унікальним і привабливим.

Адже навіть володіючи такою цікавою історією, чудовою архітектурою і такою колоритною культурою, все ж найбільшим надбанням і гордістю Закарпаття є дивовижна краса природних водних об’єктів, інформує Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса.

Водоспад Давір ще знають під назвою поширеною в недалекому минулому як «Партизан» або «Червоний партизан». Вважається, що таку назву водоспад отримав за часів Радянського Союзу, але і зараз його дехто продовжує називати.

Однак місцеві жителі пам’ятають ще, як до цього він називався – «Давір». Примітно, що назва має також біблійні витоки: саме слово «Давір» володіє різними значеннями – від «святая святих» до «внутрішнє приміщення». Більш того, це слово єврейського походження може означати ту частину храму царя Соломона, де знаходився Ковчег Божий.

Так або інакше, точних даних про те, чому водоспаду привласнили таку назву, поки немає, як немає і точної висоти водоспаду, оскільки вона постійно змінюється одночасно з погодними та кліматичними змінами. В середньому висота водоспаду коливається від 4 до 6 метрів. З різних ракурсів водоспад Давір виглядає дуже по-різному, тому не дивно, що він став улюбленцем фотографів, яких приваблює його витонченість, плавність і потужний потік свіжості. Отож, пам’ятаймо історичну назву водоспаду та дбаймо про його збереження!

Нагадаємо про невідомі Карпати: водоспад Юнтур (ФОТО)

Читайте на ГК:У Перечині б'ють на сполох через повалені пам’ятники на місцевому цвинтарі (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпатка про карантин у Чехії: "Люди тут розуміють всю серйозність ситуації"
Читайте на ГК:У Перечині велика пожежа: горить трава (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська