1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Студенти з Прикарпаття винайшли жуйку від парадонтозу: клінічні дослідження диво-жуйки проводили в Ужгороді (ВІДЕО)

11.02.2020 20:04 0 Суспільство

На Прикарпатті винайшли засіб, який допомагає боротися з хворобою ясен.

Ознаки хвороби ясен, за словами лікарів, відчуває чи не кожен житель планети, якому понад 40 років. А надто мешканці міст через стреси, шкідливі звички та фастфуд. Винахід уже пройшов клінічну перевірку, а до того його на собі випробували самі науковці, інформує ТСН.

Карамелізований мед і є, як запевняють івано-франківські хіміки, їхнім цілющим ноу-хау у боротьбі з пародонтозом - хворобою ясен.

"У ньому удвічі більша кількість біологічно активних речовин, які сприяють лікуванню та профілактиці пародонтозу", - розповіла студентка-магістерка кафедри хімії Прикарпатського національного університету Марта Цап. 

Професора кафедри хімії Прикарпатського національного університету Сергія Курта до винаходу підштовхнула хвороба. Років десять тому у нього почався пародонтоз, кровили ясна, вже й зуби випадали. Лікарі виявились безсилими. 

Науковець сів за стародруки. В одному з них натрапив на пораду прадідів - "жувати сотовий мед".

"Тоді вже було відомо, якщо мед обробити при певній температурі, то можна його покращити. Ми це відтворили, тільки в лабораторних умовах", - пояснив професор кафедри хімії Прикарпатського національного університету Сергій Курта.

Прості примочки вже за кілька днів зупинили біль та кровотечу, запевняє науковець. Те, що жувати ліки ефективніше ніж ковтати, доводять китайці.

"Наприклад, женьшень вони жують, а не їдять. Так вже через 15 хвилин всі лікарські препарати надходять у кров. Ми це використали", - пояснив науковець.

 

Докладніше - дивться у сюжеті ТСН.

Нагадаємо, папір з листя замість пластику. Закарпатський винахідник розповів про перші успіхи.

Читайте на ГК:Тотальної госпіталізації не буде: закарпатські медики розповіли, як лікуватимуть хворих з COVID-19
Читайте на ГК:Стало відомо, скільки ужгородців на сьогодні знаходяться на самоізоляції
Читайте на ГК:У пунктах пропуску Чопського загону продовжують пропуск українців, що повертаються з Євросоюзу