1. Новини Закарпаття
  2. >

Соціологи показали портрет українських заробітчан

11.02.2020 17:14 Суспільство ВАЖЛИВО

Трудові мігранти майже в однаковій мірі є вихідцями з міст і сіл. Третина з них мають вищу освіту.

Трудові мігранти майже в однаковій мірі є вихідцями з міст і сіл. Третина з них мають вищу освіту.

Найбільшу частку серед українських трудових мігрантів становлять жителі західних областей - 69%. Крім того, більшість заробітчан - чоловіки (70%), третина з них має вищу освіту. Про це у вівторок, 11 лютого, повідомила Економічна правда з посиланнями на дослідження Німецької консультативної групи в Україні за 2017-й рік.

Зазначається, що велика тенденція до міграції в західному регіоні (при тому, що в цьому регіоні проживає лише 27% населення країни) не нове явище. Захід залишається відносно бідним регіоном, виробляючи лише 16% ВВП України.

70% трудових мігрантів у 2017-му році - чоловіки. У країнах працевлаштування єдиним винятком є ​​Італія, де 71% трудових мігрантів - жінки, ймовірно, які надають послуги з догляду в італійських сім'ях.

У Росії і Польщі переважає фізична праця в сільському господарстві, будівництві та промисловості.

41% трудових мігрантів молодші за 35 років у порівнянні з 34% в загальній чисельності населення. Це ще більше виражено в Польщі, де 47% українських трудових мігрантів молодші за 35 років.

Мігранти майже в однаковій мірі є вихідцями з міст і сіл.

Оскільки менше третини українців проживає в селах, міграція поширена там удвічі більше, ніж в містах.

Люди з вищою освітою демонструють меншу схильність мігрувати, тоді як люди з професійно-технічною освітою надмірно представлені серед трудових мігрантів.

Частка мігрантів з вищою освітою (33%) нижча, ніж серед населення працездатного віку (45%). Навпаки, люди з фаховою підготовкою складають 34% мігрантів (46% в Польщі), що становить лише 24% населення працездатного віку.

Це може допомогти пояснити деякі заяви фірм в трудомісткій легкій промисловості, які недавно повідомили про зростання дефіциту робочої сили.

Більше половини мігрантів в країнах ЄС зайняті роботою, яка вимагає елементарної підготовки. 46% мігрантів в Польщі, 56% в Італії і лише 21% в Росії заявили, що вони мають дуже високу кваліфікацію для роботи, яку виконують.

Читайте на ГК:В Закарпатській ОДА прокоментували стан доріг в області
Читайте на ГК:На Закарпатті функціонують 53 акредитовані автошколи
Читайте на ГК:До відома краян: на Закарпатті відновлює роботу КПП "Солотвино"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська