1. Новини Закарпаття
  2. >

У Бразилії виявлено новий вірус з невідомим ДНК

10.02.2020 23:51 Суспільство

Новий вірус, ДНК який на 90% складається з невідомих науці генів, знайшли в штучному озері.

Новий вірус, ДНК який на 90% складається з невідомих науці генів, знайшли в штучному озері.

У Бразилії знайшли новий вірус, більше 90% генів якого невідомі науці. Результати відкриття опубліковані на сайті препринтів bioRxiv. Вірус виявлений у штучному озері Пампулов у бразильському місті Белу-Орізонті. Його не дуже складний геном практично повністю складається з невідомих науці генів. Автори назвали новий вірус Yaravirus brasiliensis на честь водяної німфи Яри з міфології народів Південної Америки.

 Вчені припускають, що вони зіткнулися з першим випадком невідомої ізольованої групи вірусів або віддаленим видом гігантського вірусу, який еволюціонував у зменшену форму. Відкриті лише в XXI столітті гігантські віруси досягають розмірів, порівнянних з бактеріальною клітиною. Свою назву вони отримали через їх величезні капсиди - білкові оболонки, які інкапсулюють віріони - вірусні частинки. Вони мають і ДНК відповідної довжини, яка перевищує 200 тисяч пар основ і часто містить так звані орфанні, або сирітські гени (ORFan), що не зустрічаються більше ні в однієї групи організмів. Складні геноми дають можливість гігантським вірусам синтезувати білки і, отже, виконувати репарацію, реплікацію, транскрипцію і трансляцію ДНК. До їх відкриття вважалося, що віруси не володіють такими здібностями, так як є інертними істотами, здатними тільки заражати своїх господарів.

Всі відомі гігантські віруси є паразитами амеб. І хоча розмір нового мікроорганізму істотно менший, ніж у гігантських вірусів, - близько 80 нанометрів - він також паразитує на амебах, а його геном практично повністю орфанний: 68 його генів (більше 90 відсотків) не знаходять аналогів у жодного відомого організму і лише шість віддалено схожі з відомими науці. 

"Це пов'язано з тим, що вірус є новою лінією амебного вірусу з дивним походженням і філогенією", - наводяться у прес-релізі слова одного з керівників дослідження Йонатаса Абрахао (Jônatas Abrahão) з Федерального університету Мінас Жерайс у Бразилії.

 Вчені проаналізували понад вісім з половиною тисяч метагеномів, але так і не знайшли серед них віруси, споріднені новому мікроорганізму. Як і інші віруси цієї групи, він представлений дволанцюговою ДНК, довжина якої становить 44 900 пар основ і містить 74 кодуючих фрагменти. "Використовуючи стандартні протоколи, наш найперший генетичний аналіз не зміг виявити будь-які впізнавані послідовності капсида або інші класичні вірусні гени в яравірусі", - пояснюють Йонатас Абрахао і другий керівник дослідження Бернар Ла Скола (Bernard La Scola) з Університету Екс-Марсель у Франції. 

За офіційними метагеномними протоколами, яравірус навіть не можна визнати вірусним агентом, тому що він не має з ними явної подібності. Учені поки не можуть сказати, чим же він є насправді - представником абсолютно нової групи або нащадком гігантського вірусу, який якимось чином еволюціонував в зменшену форму. 

"Кількість невідомих білків, що складають частки яравірусу, відображає мінливість, існуючу в вірусному світі, і то, скільки нових вірусних геномів ще належить відкрити", - підсумовують автори.

Читайте на ГК:У Чехії карантин продовжили до 11 квітня
Читайте на ГК:Домашній тигр Майка Тайсона відкусив жінці руку (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Жителям Москви буде дозволено вийти на вулицю лише з QR-кодом