1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

П'ять шкіл на Виноградівщині готові отримати фінансово-господарську автономію

10.02.2020 12:24 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Ці заклади зможуть бути більш самостійними від місцевих органів влади та самоврядування.

Ці заклади зможуть бути більш самостійними від місцевих органів влади та самоврядування.

Отримання статусу фінансово-господарської автономії дозволить школам залучати кошти напряму: як з державного та місцевого бюджетів, так і з програм міжнародної допомоги. Перші конкретні кроки у цьому напрямку уже зробили педагогічні колективи Великоком'ятівської ЗОШ І-ІІІ ст., Чорнотисівської ЗОШ І-ІІІ ст., Королівської ЗОШ І-ІІІ ст., Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3 ім. Ж.Перені та Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ст. №4.

Право на отримання такої автономії передбачене у Законі України "Про освіту" і дозволяє керівнику оптимізувати управлінський процес. Зокрема, у самій школі подаватимуть тендери, з ким і за які послуги укладати договори, на приклад, за харчування. Це набуло особливої актуальності у зв'язку зі скандалом навколо поставок у школи Виноградівщини продуктів харчування аж зі Свалявщини.

Директори шкіл подали відповідні звернення до Виноградівської районної ради та запропонували зміни до статів, які погодили на педагогічних радах.

Нагадаємо, Націнки на продукти для школярів Виноградівщини: харчі возять зі Сваляви.

Читайте на ГК:У Виноградові на швейній фабриці почали шити захисні костюми, - соцмережі (ФОТО)
Читайте на ГК:"Скільки коштує здоров'я лікаря": лікар-пульмонолог Виноградівської РЛ показала роздруківку з зарплатнею (ФОТО)
Читайте на ГК:Як дотримуються самоізоляції на Виноградівщині: в районі проводили перевірку (ВІДЕО)