1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Ромські проблеми на Виноградівщині: влада планує розглянути сценарій інтеграції від Угорщини (ФОТО)

09.02.2020 18:01 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Проблему інтеграції ромів обговорили у Виноградівській РДА.

У Виноградівській РДА обговорили питання створення Міжвідомчої групи з виконання плану заходів з реалізації у Виноградівському районі Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини. Для обговорення проблемного питання інтеграції ромів в українське суспільство, начальник управління національностей та релігій ОДА Йосип Резеш приїхав на Виноградівщину.

Йосип Резеш, узагальнюючи мету візиту, зазначив, що інтеграція ромської нацменшини в українське суспільство – це складний та довготривалий процес, на шляху реалізації якого представники влади та різних служб зіштовхуються із багатьма проблемами, проте закривати очі на це питання не можна.

Саме тому будуть проведені такі внутрішні наради на яких представники всіх установ районів зможуть поділитися досвідом роботи з представниками ромської нацменшини та основоположними проблемами, з якими зіштовхуються працюючи з ними.

Відтак, всі присутні окреслили головні проблемні питання, з якими зіштовхуються в роботі із представниками омської нацменшини. Серед них і небажання отримувати освітні послуги, а як наслідок – неграмотність ромів, і проблема ранніх шлюбів, високої народжуваності та найбільший відсоток малюкової смертності, проблема закононеслухняності та несплати податків представниками ромської нацменшини Виноградівщини.

Всі порушені проблемні питання - схожі для цілої області, проте в кожному районі – по-своєму унікальні. Міжвідомча група з виконання плану заходів з реалізації у області Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини вже функціонує в ОДА, а незабаром запрацює і при кожній районній адміністрації.

Таким чином влада планує знайти шляхи для інтеграції ромів в українське суспільство, як це зробили в Угорщині ще наприкінці 90-х років. Після проведених внутрішніх нарад в районах області відбудуться подібні зустрічі в розширеному форматі, із залученням представників компактних ромських поселень.

Нагадаємо, в Ужгороді група ромів побила чоловіка на вокзалі, - соцмережі (ВІДЕО)

Читайте на ГК:У Виноградові вшанували пам'ять будителя русинського народу Духновича (ФОТО)
Читайте на ГК:Мешканцям Виноградова: через ремонтні роботи кілька вулиць будуть відімкнені від водопостачання
Читайте на ГК:Мережа супермаркетів "Гранд" у Виноградові закликає не втрачати оптимізму в час карантину (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах: