1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Сімерківська мінералка із природного родовища на Перечинщині потрапляла й до магазинів

08.02.2020 12:43 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

На території Перечинського району розташовано аж 14 унікальних джерел із питною водою, серед яких і мінеральна гідрокарбонгатна вода у селі Сімерки.

На території Перечинського району розташовано аж 14 унікальних джерел із питною водою, серед яких і мінеральна гідрокарбонгатна вода у селі Сімерки.

У свій час про ту воду уже знало чимало і «хоснували» задарма, кажуть сельчани. Смакувала вона й дітям.

–Воду із родовища набирали у найрізнішу посудину, а у малечі були при собі ще і пластикові трубочки. Їх вставляли у трубу, що виступала зі скважини, і так уже пили. То був процес, який не можна було передати словами, розповідає пані Марія.

–Вода на смак була не сильно газованою, трохи щипала язик, наголошує Марія Михайлівна.

– До джерела ми приходили чи не щодня. Поряд зі скважиною паслася худоба. Кожен прохожий міг собі набрати води, не боячись, що «оштрафують», бо на чужій території, – додає жінка.

–Але не довгим було смакування води із «Сімерківського родовища». Пам’ятаю, через деякий час ту трубу, яка виступала зі скважини, заткнули дерев’яною «дугівкою» і дістати воду уже було неможливо. Із того часу джерело і стало приватним об’єктом. Відтак, мінералка із нашої глибинки потрапляла до торгових точок населених пунктів району, – розповідає пані Марія.

 

На разі, на території глибинки оновлюють функціонування у минулім заводу із розливу мінералки і уже найближчим часом планують запустити його заново.

 Нагадаємо, У селі Тур’я-Поляна, що на Перечинщині, є унікальний сірководневий гідрант (ФОТО)

Читайте на ГК:Викладачі Тур’я-Реметівської ДМШ організували конкурс он-лайн «Музичний карантин-2020», участь у якому беруть навіть учні із Туреччини (ФОТО)
Читайте на ГК:Лелеки повернулися до своїх гнізд на Перечинщині (ФОТО)
Читайте на ГК:«Вдома не сидіти»: мешканці Перечинщини про ситуацію із роботою в умовах карантину