1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Гуцульська бриндзя: в мережі розповіли про ентузіастів справи та майбутнє унікального сиру (ВІДЕО)

06.02.2020 23:22 0 Суспільство

Понад півтисячу років гуцули у Карпатах випасають овець і роблять бриндзю.

За цей час технологія її виготовлення практично не змінилася: бриндзю так само роблять на полонинах (не нижче 700 метрів над рівнем моря) за старовинною технологією, з використанням дерев’яного посуду – все, як робили предки, повідомив канал Б’ютифул Карпати.

Унікальний органічний сир! З грудня 2019 року гуцульська овеча бриндзя зареєстрована першим українським продуктом із географічним зазначенням. Тільки члени Асоціації виробників карпатських високогірних сирів, продукція яких відповідно сертифікована, мають право називати її гуцульською овечою бриндзею. А їх продукт відтепер захищений міжнародним законодавством.

Популяризація гуцульської овечої бриндзі має дати поштовх відродженню вівчарства на Гуцульщині. А ще – посприяти розвитку туризму в гірських районах. Бо бриндзя стане однією з родзинок «Дороги вина і смаку Закарпаття», яка допоможе розвивати в області еногастрономічний туризм.

Нагадаємо, "ПЕТ-пляшки, деревина та інше сміття": в Угорщині на Верхній Тисі технікою виловлюють сміття, що пливе з Закарпаття (ВІДЕО)

Читайте на ГК:На Рахівщині стався ще один масштабний зсув на 1500 м²
Читайте на ГК:"Яке файне!": в горах на Закарпатті помітили соню горішкову (ФОТО)
Читайте на ГК:"Ми на Говерлі, а тут - гроза!". Чим обертається та скільки коштує державі легковажність туристів в горах