1. Новини Закарпаття
  2. >

Екс-менеджер "Тиса-1": Скорочення регіонального мовлення до 1-1,5 години на добу – це повернення на 10-15 років назад

06.02.2020 18:56 Суспільство ВАЖЛИВО

Про це заявив колишній менеджер Закарпатської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України (канал «UA: Закарпаття», радіо «Тиса FM» і «Ужгород») Віталій Мещеряков.

Про це заявив колишній менеджер Закарпатської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України (канал «UA: Закарпаття», радіо «Тиса FM» і «Ужгород») Віталій Мещеряков.

Колишній менеджер Закарпатської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України (канал «UA: Закарпаття», радіо «Тиса FM» і «Ужгород») Віталій Мещеряков заявив, що скорочення регіонального мовлення до 1 - 1,5 години на добу – це повернення на 10-15 років назад. У зв’язку з цим він висловив недовіру до діючого керівництва Суспільного мовлення і вважає, що відповідальність за реформування і за збереження регіональних мовників має взяти на себе наглядова рада Суспільного мовника.

Про це Віталій Мещеряков написав на своїй сторінці у Facebook, інформує Детектор Медіа.

Він зазначив, що із впровадженням концепції реформування регіонального мовлення на 2020-2021 роки стоїть питання, чи потрібний самобутній регіональний мовник чи ні?

«Мова не йде про збереження робочих місць кількох десятків людей чи якихось програм на телеканалі, хоча це також важливо. Необхідно кожному з нас визначитися: Закарпаттю потрібний самобутній регіональний мовник чи ні?», – зазначив він.

За його словами,  «за 2 останні роки реформ з телеканалу вже зникли дитячі, мистецькі, розважальні, спортивні, історичні, духовні та інші програми. Зникла регіональна родзинка – усе те, чим здавна славилося закарпатське телебачення».

Пан Мещеряков додав, що практично жодна обіцянка київського керівництва Суспільного мовника не виконана – ні щодо матеріально-технічного переоснащення, ні щодо якісного покращення контенту, ні щодо істотного підвищення зарплат працівникам.

«Скорочення регіонального мовлення до 1 - 1,5 години на добу – це повернення на 10-15 років назад, коли програми закарпатського телебачення вклинювалися в ефір телеканалу Інтер і залишалися фактично поза увагою місцевого глядача», – вважає Віталій Мещеряков.

Він переконаний, що довіри до діючого керівництва Суспільного мовлення – голови правління Суспільного Зураба Аласанії і команди, немає, то відповідальність за реформування і за збереження регіональних мовників має взяти на себе Наглядова рада Суспільного мовника.

Нагадаємо, у НСТУ розробили  Концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 – 2021 роки. 23 регіональні блоки щодня в будні матимуть новини, міжрегіональне інформаційно-просвітницького ток-шоу, слот для програм стороннього виробництва,  програми про національні меншини та будуть залучені  у загальнонаціональне виробництво. 

Ранкову програму у кожній філії планують закрити, натьмість хочуть виробляти одне велике ранкове шоу для всіх регіонів. Всі філії долучатимуться до його виробництва. 

Також відомо, що з вересня філії працюватимуть, вявши за основу моделі «UA: Регіони», яка нагадуватиме сьогоднішнє «Українське радіо», в якому є суто місцевий контент конкретного регіону, є програми, що виробляються на аутсорсі, є міжрегіональні програми та є час на контент загальноукраїнського масштабу.

Читайте на ГК:Кількість інфікованих дедалі зростає: за минулу добу коронавірус підхопили ще 70 закарпатців
Читайте на ГК:На Закарпатті збільшили площу унікального заповідника
Читайте на ГК:Прогноз погоди на Закарпатті: мінлива хмарність, без істотних опадів