1. Новини Закарпаття
  2. >

До Різдва у закарпатських родинах випікають керечун

05.01.2020 19:32 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

За давньою традицією, на різдвяному столі, окрім іншої пісної вечері, обов’язково має бути керечун – високий урочистий хлібець округлої форми.

За давньою традицією, на різдвяному столі, окрім іншої пісної вечері, обов’язково має бути керечун – високий урочистий хлібець округлої форми.

 

Тісто на керечун замішують із ранку 6 січня. Власним рецептом ділиться мешканка Туря-Ремети Марія Белей.

Різдвяний хлібець є надзвичайно важливим атрибутом. Його ставлять на середину стола, — розповідає жінка.

–Перед замішуванням керечуна, зазвичай молюся та прошу у Бога наснаги і терпіння у цій важливій роботі. Адже місити і випікати різдвяну хлібину потрібно із душею. Тоді обов’язково керичун вийде гарним.

–Тісто пісне. Його замішую на воді. Обов’язково даю несухі дріжджі, цукор, сіль і олію. Додавши усі компоненти, ретельно вимішу і поставлю на деякий час, аби викисло – піднялося до відповідної величини у замішуваній посудині. Як виросте, вкладаю у форму необхідну частину тіста, а інше хай підкисає на пиріжки та бобальки. Особливо останні є дуже популяниними на Закарпатті. Бобальки уже подаємо до столу із медом та горіхами, чи із маком.

–Форма для керечуна повинна бути вимащена олією. Перед важливим процесом випічки, у тісто вкладаю спеціальну капсулу із медом, квасолю та зерно, щоб урожай був і достаток. Вмішую у тісто і часник, — він краще допомагатиме при запаленні горла, оберігатиме від злого ока і лихого язика. Існує повір’я, коли тісто –керичун високо піднімається у печі, – рік обіцяє бути вдалим і щасливим.

–Керечун їдять аж на Василя. Крихти із нього необхідно спалити, або ж закопати, – наголошує газдиня.

–Різдвяним хлібом годують і худобу. Вважається, вона краще доїтиметься. Шкуринки від керечуна клали і перед хлівом, як оберіг від злої сили, — розповідає пані Марія.

Отож, господині, печімо керечун, застеляймо столи й усе килимами та у доброму настрої зустрічаймо Різдво!

Нагадаємо,У столиці Закарпаття поліцейські влаштують незабутнє Різдво із купою цікавинок

Читайте на ГК:"Вітер, сніг, холод та сонце": в мережі показали засніжені гори (ФОТО)
Читайте на ГК:"Негативний результат ПЛР не потрібен, але не всім": Уряд змінив умови перетинання кордону в умовах карантину
Читайте на ГК:Що відбулось на Закарпатті, Виноградівщині, Ужгородщині та Мукачеві 8 квітня

 

загрузка...