1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

На Виноградівщині працює станція фіксування землетрусів (ВІДЕО)

14.12.2019 18:30 Суспільство

Геофізичну станцію в Троснику побудували ще в 1986 році.

Геофізичну станцію в Троснику побудували ще в 1986 році.

Зводили її з метою забезпечення комплексного геофізичного моніторингу геодинамічних і сейсмотектонічних процесів на території Закарпаття, вивчення сучасної геодинаміки земної кори та уточнення сейсмічної небезпеки. А також задля моніторингу підземних ядерних вибухів.

Тепер цей прилад не працює, але є все необхідне задля фіксації землетрусів, вимірювання електромагнітної емісії, визначення швидкості і напряму вітру, вологості повітря, атмосферного тиску та температури. Щодо землетрусів, то їх можна зафіксувати на відстані кількох тисяч кілометрів.

Проте правди ніде діти – обладнання застаріле, є буквально 1-2 сучасні прилади. Фінансування не вистачає, працівників скоротили, а виживає станція на ентузіазмі завідувача. Сюди, до речі, періодично навідуються екскурсійні шкільні групи.

От і цього разу дізнатися більше про станцію і функції, які вона виконуєприїхали школярі з Мукачева. Почутим та побаченим, кажуть, задоволені.

І справді, важливість таких станцій для навчальних закладів в першу чергу полягають в тому, що діти можуть отримати практичні знання. Додамо, що подібних станцій на Закарпатті кілька.

До речі, геофізична станція в Троснику носить ім’я Тараса Вербицького – відомого українського геофізика, а ще батька героя України Юрія Вербицького, який одним з перших загинув під час Революції гідності. 

Докладніше - у сюжеті М-студіо:

Нагадаємо, Маршрути руху великогабаритних вантажівок у напрямку КПП "Дяково" будуть змінені.

Читайте на ГК:У Виноградові відкрили перший молодіжний хаб "Майстерня ідей" (ВІДЕО)
Читайте на ГК:З'явилось відео, як чоловіки з Виноградівщини вступили у конфлікт з прикордонниками (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Виноградівці потрощили паркан на кордоні з Угорщиною і погрожували прикордонникам