1. Новини Закарпаття
  2. >

Всіх вчителів зобов'яжуть проходити атестацію

12.12.2019 22:51 Суспільство ВАЖЛИВО

Сертифікація сприятиме професійному росту вчителів. Нещодавно 863 вчителі добровільно взяли участь у здачі тестів.

Сертифікація сприятиме професійному росту вчителів. Нещодавно 863 вчителі добровільно взяли участь у здачі тестів.

Міністр освіти Ганна Новосад розповіла про реформу школи і зазначила, що через п'ять-шість років сертифікація вчителів повинна стати обов'язковою для всіх педагогічних працівників, пише в четвер, 12 грудня, УНІАН. 

На думку глави МОН, сертифікація сприятиме професійному росту вчителів. Нещодавно 863 вчителі добровільно взяли участь у здачі тестів. Більшість з них зробили це успішно. 

"Ті 705 педагогів, які пройшли це професійне випробування, протягом трьох років отримуватимуть надбавку до зарплати у вигляді 20%. Зараз це пілотний інструмент. В цьому році була квота всього 1000 місць. Ми хочемо за наступні п'ять-шість років зробити так, щоб сертифікація стала обов'язковою", - розповіла глава освітнього відомства. 

Новосад стверджує, що міністерство прагне, щоб вчителі самі хотіли розвиватися і рости в професійному плані. Також у відомстві планують оптимізувати систему виплат зарплат для вчителів. 

"Треба оптимізувати систему надбавок. І зробити так, щоб у вчителя був один великий оклад, а не малесенький оклад і три десятки надбавок, якими можна маніпулювати, тримаючи вчителів в невідомості щодо їх фінальної зарплати", - пояснила Новосад. 

Відзначимо, що сертифікація вчителів складається з двох етапів: теоретичного і практичного. Теоретичний етап - тест: 100 запитань з однією правильною відповіддю. У практичному вимірі у вчителів перевіряють здатність ефективно навчати дітей, створювати безпечне і комфортне середовище, сприяти особистісному розвитку дітей, а також налагоджувати зв'язок з батьками учнів. Той, хто успішно складає тест, отримує 20% надбавки до заробітної плати на три роки.

Читайте на ГК:Тіна Кароль захопила шанувальників зухвалим образом (ФОТО)
Читайте на ГК:Курси валют на 30 липня: гривня продовжила падіння
Читайте на ГК:У Києві голий чоловік на дорозі отримав удар від водія (ВІДЕО 18+)
загрузка...