1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгороді з допомогою сусідів-угорців оновили ще один дитячий садок (ФОТО, ВІДЕО)

04.12.2019 16:55 0 Суспільство

Сьогодні, 4 грудня, відбулася урочиста передача частково оновленого дитячого садочку «Дзвіночок» в Ужгороді.

Ремонтні роботи стали можливими завдяки Програмі розвитку дошкільних навчальних закладів Карпатського басейну, яка протягом останніх років профінансувала реконструкцію та будівництво десятків садочків краю.

На захід прибуло чимало поважних гостей, серед яких Карой Панцел, голова Комітету національної єдності парламенту Угорщини, Йожеф Бугайла та Матяш Сіладі, керівники дипломатичних установ Угорщини в Ужгороді та Берегові, Василь Брензовчи, голова ГО «ТУКЗ – КМКС», Ілдика Орос, ректор ЗУІ, голова Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства.

Так, дошкільний навчальний заклад «Дзвіночок» побудований за типовим проєктом у 1974 році та розрахований на 12 груп. Наразі функціонує 11 груп: одна – ясельного віку, дві – молодшого віку, по три – середнього та старшого віку і дві різновікові групи з угорською мовою навчання. Загалом тут отримують дошкільну освіту 306 діток. Завдяки Програмі вдалося повністю відремонтувати приміщення двох груп – замінити двері та підлогу, відремонтувати опалювальну систему та електромережу, частково каналізаційну систему, придбати меблі.

За таку щедру допомогу подякував мер Ужгорода, Богдан Андріїв: «Ми сьогодні присутні на дуже приємній події, тому висловлюю слова вдячності не тільки від свого імені, а й від батьків діток, що відвідують цей садочок. Разом, ми робимо хорошу справу – покращуємо перебування наших діток у цьому закладі, адже тут навчаються як дітки з українських, так і з угорських сімей. Я сподіваюсь, що наша тісна співпраця продовжиться й надалі!».

Карой Панцел, у свою чергу, наголосив – найбільша наша цінність діти. Тому всі намагаються створити для них найкращі умови, які б змогли відповідати вимогам ХХІ століття.

«Уряд Угорщини три роки тому започаткував Програму розвитку дошкільних навчальних закладів Карпатського басейну. В рамках цієї програми реалізовуються значні кошти, завдяки яким вдалося збудувати близько 150 нових садочків, а близько 400 – реконструювати. Це найбільший освітньо-інвестиційний проєкт угорського уряду. Із загальної цифри, на Закарпатті будується 23 новенькі садочки, 106 отримують значну реконструкцію і більше ніж у сорока закладах фінансуються облаштування внутрішнього подвір’я та ігрових майданчиків», – розповів голова Комітету.

Ілдика Орос теж привітала присутніх та зауважила, що це вже 75-та передача оновленого садочка на Закарпатті. Вона також висловила радість від того, що угорськомовні дитячі садочки розвиваються, відкриваються нові групи: «Позитив є і в тому, що ми можемо допомогти Ужгороду та нашій країні у бюджетному питанні, адже гроші, що Угорщина вклала у садочок уже не потрібно виділяти місцевій чи обласній владі – їх можна перенаправити на інший напрямок. Ще одне – ремонтні роботи виконували наші будівельники, що створило додаткові робочі місця».

Пані Ілдика також подарувала вихованцям садочку так зване «Дерево казок» – мультимедійне зібрання угорських народних казок, які вони зможуть дивитися щодня. Дітки теж підготували для гостей сюрприз – невеличку концертну програму, яка щиро потішила усіх присутніх.

Вікторія КОПИНЕЦЬ, "КО"

ВІДЕО: Дмитро МИСЬ