1. Новини Закарпаття
  2. >

Добровольцям нададуть статус учасника бойових дій, але за певних умов

04.12.2019 13:33 Суспільство

Добровольці, які воювали на Донбасі поза складом офіційних військових формувань, отримають статус УБД за певних умов.

Добровольці, які воювали на Донбасі поза складом офіційних військових формувань, отримають статус УБД за певних умов.

Верховна Рада на засіданні в середу, 4 грудня, 329 голосами узаконила надання добровольцям статусу учасника бойових дій.

У пояснювальній записці зазначається, що держава гарантує право на статус ветерана війни певній категорії осіб, які в складі добровольчих формувань, які не увійшли до складу офіційних військових формувань (ЗСУ, Нацгвардії та інших силових структур), брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

У той же час, отримати статус учасника бойових дій такі особи досі не можуть. Вони залишаються соціально незахищеними і позбавлені відповідних державних гарантій і пільг, незважаючи на те, що де-факто вищевказана категорія військових є учасниками бойових дій. 

Законом доповнюється добровольцями перелік осіб, які не менше 30 календарних днів (підряд або в сукупності за весь час перебування на Донбасі) брали участь в АТО у взаємодії з українською армією і силовими структурами. Це положення не поширюється на волонтерів. Рішення про надання статусу УБД приймається міжвідомчою комісією.

Підставою для надання відповідного статусу добровольцям є наступні документи: довідка від військової частини про період безпосередньої участі в бойових діях у рамках антитерористичної операції; виписка з наказу Антитерористичного центру при Службі безпеки України про залучення особи до АТО, або витяг з наказу Генерального штабу ЗС України, або виписки з наказів командувача Об'єднаними силами, командирів оперативно-тактичних угруповань про прибуття (відбуття) в (з) район(у) АТО. 

У разі неможливості надати вищезазначені документи, для визначення воїна добровольцем, який брав участь в АТО поза складом ЗСУ, необхідні свідчення не менше трьох свідків. Така ж умова і для підтвердження отримання поранення, контузії чи іншого ушкодження. Відзначається, що враховуються свідчення тих осіб, які вже мають статус УБД і документальне підтвердження участі в АТО саме в той період, за який вони свідчать щодо добровольця.

Читайте на ГК:Найпоширеніші помилки чоловіків під час сексу: що ненавидять дівчата під час інтиму
Читайте на ГК:"Найбільшою проблемою залишається зростання цін на ліки": скільки українці витрачають в аптеках, - опитування
Читайте на ГК:МОЗ скоротило список країн "червоної зони" до 70-ти (ПЕРЕЛІК)