1. Новини Закарпаття
  2. >

Добровольцям нададуть статус учасника бойових дій, але за певних умов

04.12.2019 13:33 Суспільство

Добровольці, які воювали на Донбасі поза складом офіційних військових формувань, отримають статус УБД за певних умов.

Верховна Рада на засіданні в середу, 4 грудня, 329 голосами узаконила надання добровольцям статусу учасника бойових дій.

У пояснювальній записці зазначається, що держава гарантує право на статус ветерана війни певній категорії осіб, які в складі добровольчих формувань, які не увійшли до складу офіційних військових формувань (ЗСУ, Нацгвардії та інших силових структур), брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

У той же час, отримати статус учасника бойових дій такі особи досі не можуть. Вони залишаються соціально незахищеними і позбавлені відповідних державних гарантій і пільг, незважаючи на те, що де-факто вищевказана категорія військових є учасниками бойових дій. 

Законом доповнюється добровольцями перелік осіб, які не менше 30 календарних днів (підряд або в сукупності за весь час перебування на Донбасі) брали участь в АТО у взаємодії з українською армією і силовими структурами. Це положення не поширюється на волонтерів. Рішення про надання статусу УБД приймається міжвідомчою комісією.

Підставою для надання відповідного статусу добровольцям є наступні документи: довідка від військової частини про період безпосередньої участі в бойових діях у рамках антитерористичної операції; виписка з наказу Антитерористичного центру при Службі безпеки України про залучення особи до АТО, або витяг з наказу Генерального штабу ЗС України, або виписки з наказів командувача Об'єднаними силами, командирів оперативно-тактичних угруповань про прибуття (відбуття) в (з) район(у) АТО. 

У разі неможливості надати вищезазначені документи, для визначення воїна добровольцем, який брав участь в АТО поза складом ЗСУ, необхідні свідчення не менше трьох свідків. Така ж умова і для підтвердження отримання поранення, контузії чи іншого ушкодження. Відзначається, що враховуються свідчення тих осіб, які вже мають статус УБД і документальне підтвердження участі в АТО саме в той період, за який вони свідчать щодо добровольця.

Читайте на ГК:Одного з найбільших мобільних операторів України купили азербайджанці
Читайте на ГК:Курс валют на 4 грудня: гривня рекордно зміцнилася
Читайте на ГК:В Україні курс долара б'є рекорди: які підводні камені чекають на українців (ВІДЕО)
Стрічка