1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Ужгородські школярі переглянули "мандрівний" фільм "Колір фасаду – синій" (ФОТО)

28.11.2019 17:53 Суспільство

У рамках фестивалю Docudays UA.

«Колір фасаду – синій» – фільм із такою назвою показали сьогодні в Ужгородській міськраді для учнівського врядування міста «КОРЗО» в рамках XVI Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Школярів привітала секретар Ужгородської міської ради Андріана Сушко, яка відзначила активність управління освіти у залученні молоді до творчих проєктів.
Начальниця управління освіти Наталія Мухомедьянова наголосила на важливості фестивалю, який дає змогу учням пізнавати нове та обмінюватися думками.

Участь у заході взяв і головний архітектор міста Олег Боршовський, аби фахово подискутувати про побачене у фільмі після його завершення, адже головна тема картини «Колір фасаду – синій» (режисер Олексій Радинський) – доля творіння Флоріана Юр’єва – архітектора, художника, скрипкового майстра й поета, який на 90-му році життя, щоб урятувати свій авторський архітектурний проєкт – київську «Летючу тарілку» – від перетворення на частину торговельного центру, розпочинає кампанію проти свавілля столичних забудовників.

Координаторка учнівського врядування «Корзо» Марія Симкович розповіла історію фестивалю, а також додала, що цьогоріч він через запитання «Дозволити програмі змінити вашу свідомість?» розмірковує над тим, які нові можливості відкриваються для дослідження реальності і які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, криються в цифровій мережі. Школярі активно обмінювалися думками та емоціями від побаченого.

Окрім переглядів фільмів, також фестиваль передбачає цікаві обговорення, правоосвітні заходи, виставки тощо. Зокрема, ужгородські школярі вже переглянули фільми «Райдужні діти: портрет Еліки» та «Понад Стіксом», «Неспокій», «Без статусу. Україна», «Чемпіонка», для вчителів та учнів Ужгорода провели дводенний семінар «Кібербулінг у житті сучасного підлітка та права людини», інформує відділ інформаційної роботи Ужгородської міської ради.

Нагадаємо, майбутні юристи з Ужгорода активно долучилися до мандрівного фестивалю Docudays UA

Читайте на ГК:В Ужгороді відбулася стартова конференція щодо оцінки можливостей відновлення природних ресурсів у Солотвино (ФОТО)
Читайте на ГК:Валентина Семаль з Ужгорода перемогла на чемпіонаті світу з ММА (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Ужгородській міськраді визначилися з проєктами-переможцями бюджету громадської ініціативи (ФОТО)
Стрічка