1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

«SAFETISZA»: Україна і Угорщина разом захищатимуться від паводків на річці Тиса (ВІДЕО)

27.11.2019 21:19 Суспільство

Днями у м. Виноградів відбулася міжнародна конференція між партнерами проєкту.

«SAFETISZA» (Безпечна Тиса) – проєкт транскордонного співробітництва між Україною і Угорщиною, спрямований на розв’язання пріоритетних проблем у межиріччі річок Тиса-Тур, а саме на захист від паводків та внутрішніх вод шляхом реконструкції водогосподарських інфраструктурних споруд.

Повінь на Закарпатті 1998 року – стихійне лихо, що сталося внаслідок інтенсивних дощів 3-5 листопада. Тоді вийшли з берегів річкиТиса, Теребля, Тересва, Боржава, Латориця та інші, які підтопили майже 120 населених пунктів. У зоні стихійного лиха опинилося близько 350 тисяч людей. Найбільш постраждали тоді села Виноградівщини.

Не менш катастрофічним для краю був і паводок 2001 року. Щоб в подальшому запобігти природним негодам, між Україною і Угорщиною було створено проєкт транскордонного співробітництва «SAFETISZA» –«Безпечна Тиса», який спрямований на захист територій і населення Виноградівського району Закарпатської області та регіону Саболч-Сотмар-Берегвід паводків і стічних вод.

Основним інфраструктурним елементом проєкту на українській території є реконструкція 9,5 км лівобережної дамби річки Тиса на ділянці між селами Теково та Гетеня, а також будівництво протипаводкового центру в селі Тисобикень Виноградівського району.
Джерелом фінансування проєкту є грант Європейського Союзу з 10% дофінансуванням із державного бюджету.

Варто додати, що проєкт передбачає не тільки реконструкцію водогосподарських споруд, а й підвищення обізнаності місцевих громад щодо водно-екологічних питань шляхом проведення низки освітніх заходів.

Докладніше - у сюжеті "М-студіо":

Читайте на ГК:Тури "вихідного дня" стають дедалі популярнішими серед закарпатців, - Linatravel tour
Читайте на ГК:На Виноградівщині коштом Євросоюзу розпочали реконструювати лівобережну дамбу між селами Теково і Гетеня
Читайте на ГК:Поліція закарпаття приєдналася до акції "Подаруй жилетку - врятуй життя", та закликала людей користуватись світловідбивачами у темну пору доби (ВІДЕО)
Стрічка