1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Городи закарпатців атакують руді слимаки (ФОТО)

27.11.2019 13:36 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

За словами екологів, боротися з цим видом слимаків надзвичайно важко.

Псують запаси картоплі,  моркви, капусти та яблук.

–Що вже не пробувала. І сіль насипала, і пастки із пивом робила. Ніщо не допомагає у боротьбі зі слимаками. Їх повно у пивниці, – розповідає Марія Михайлівна із Сімері.

 

–Я і не знала, що є такі слимаки. До цього року не бачила в обійсті. А зараз їх безліч поміж городними запасами у пивниці та ще й на кришках банок із консервацією, – каже пані Олена.

 

Мар’яна:

–Руді слимаки їдять усе підряд. У нас цього літа їх було дуже багато. Всю городину поїли та квіти. Уже й похолодніло, а їх і так є багато. За винятком огірків, помідорів та інших овочів, ласують руді іспанці грибами та органічними відходами. Швидко розмножуються та досягають 15-20 сантиметрів.

Боротьба зі слимаками цього виду є надзвичайно важливою за словами екологів. Та позбутися непроханих гостей із сонячної Іспанії в Україні упродовж 10 років не так уже й легко.

Наразі, мешканцям Перечинщини у боротьбі зі слимаками допомагають кури і качки.

Довідково:

Рудий слимак або слизняк іспанський – (Arion lusitanicus Mabille, 1868 або Arion vulgaris Moquin-Tandon, 1855) – слизняк роду Arion родини Arionidae, групи легеневих, класу черевоногих наземних молюсків. Інвазивний вид, що з середини 20 століття поширився майже по всій Європі. Вважається серйоним шкідником у садівництві та і у сільському господарстві.

Мирослава Головнич

Нагадаємо, на Закарпатті зацвіло японське "диво".

Читайте на ГК:"Диктант єдності без жодної помилки": дівчинка з Перечинщини розповіла, як їй це вдалося (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Закарпатті зацвіло японське "диво" (ФОТО)
Читайте на ГК:На Перечинщині презентують новий туристичний маршрут
Стрічка