1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Насіння дерев у лісах Закарпаття вже чекає на весняне тепло

26.11.2019 14:01 Суспільство

Золоту благодать нинішньої теплої й сонячної осені Берегівський держлісгосп уповні використав для збору якнайбільшої кількості насіння різних дерев.

Золоту благодать нинішньої теплої й сонячної осені Берегівський держлісгосп уповні використав для збору якнайбільшої кількості насіння різних дерев.

До заготівлі були залучені практично всі працівники підприємства. За словами провідного інженера з лісових культур Едуарда Тіби, зібрано 4545 кілограмів добірних насінин.

Зокрема, жолудя дуба звичайного – 4380 кіло, каштанів: їстівного – 70 і кінського – 60; горіха грецького – двадцять, клена гостролистого десять, ясена звичайного п'ять кіло і по сто грамів яблуні лісової і груші звичайної. Трохи більше, ніж торік.

Насіння після збору очистили руками, аби відібрати найбільш дорідне. Тоді проби відправили на Закарпатську лісо-насіннєву станцію , що в Мукачеві, для визначення придатності й класу якості. Сподіваються, що результати будуть хороші. Відтак насіння зберігатимуть цілу зиму переважно в мішках у спеціально пристосованих приміщеннях. Кожне лісництво володіє такими коморами. Тож, висівати будуть навесні у розсадники. До прикладу, Чизайське лісництво висадить десять соток, Кідьошське -15, а Берегуйфалівське й Маурера – по двадцять соток. З них виростатимуть сіянці.

- Нині у лісгоспі вирощено й чекають весни 185 тисяч одиниць сіянців, - каже Едуард Тіба. – На гектарі висаджуємо п'ять-п'ять з половиною тисяч рослинок.

А вже під час прийдешньої весняної кампанії «Майбутнє лісу – у твоїх руках!» планують засадити молодими деревцятами трохи більше, ніж тридцять три гектари. Словом, усі зрубані площі. І до цієї роботи традиційно запрошують учнів тутешніх шкіл. Таким чином поєднують корисне з приємним: юні прививають любов до роботи в лісі й дбайливе ставлення до довкілля. І саме нинішнім школярам думати про майбутнє тих величавих  дубових гаїв, що виростуть із зібраного ними насіння. Тим паче, що ж є у них чудовий наочний приклад: дуби, які садив колись прадід нинішнього директора Берегівського лісгоспу Богдана Шойного (на знімку – у центрі), - нині вже достигли і їх рубають. На їхні місця висадять маленькі сіянці…

Василь НИТКА

На ФОТО: разом із лісівниками молодий ліс садили навесні й учні Нижньореметівської школи. А цієї осені збирали насіння вони і їхні ровесники. І вже наступної теплої весняної пори – знову настане пора висаджувати деревцята.

Нагадаємо, ужгородські лісівники вирощують ровесника динозаврів та дерево китайських ченців

Читайте на ГК:Посол Угорщини висловився про "сепаратистський район" на Закарпатті
Читайте на ГК:16 серпня навколо Берегова замкнеться "Скульптурний шлях" (ФОТО)
Читайте на ГК:На Берегівщині ліси захоплює дивний австралійський гриб "Пальці Диявола" (ФОТО)