1. Новини Закарпаття
  2. >

Нічні кошмари віщують небезпеку - вчені

26.11.2019 11:33 Суспільство Лайт

Фахівці вважають, що страшні сни готують людину до небезпек наяву. Після отриманих у ході дослідження результатів, планується почати нову форму терапії тривожних розладів.

Фахівці вважають, що страшні сни готують людину до небезпек наяву. Після отриманих у ході дослідження результатів, планується почати нову форму терапії тривожних розладів.

Група вчених зі Швейцарії і США з'ясувала, що нічні кошмари допомагають людям правильно поводитися в страшних ситуаціях наяву. Також дослідники вважають, що тривожність можна лікувати новим терапевтичним методом - сном, пише EurekAlert.

Нейробіологи тривалий час намагаються розкрити секрет нічних кошмарів, вивчаючи ділянки мозку, які активні під час сну.

"Нас особливо цікавив страх: які галузі нашого мозку активуються, коли у нас виникають погані сни?", - розповів старший викладач лабораторії сну Університетської клініки Женеви (HUG) Лампрос Перогамврос.

Під час дослідження фахівці вивчили сигнали головного мозку 18 пацієнтів за допомогою 256 електродів.

"Піддослідних" кілька разів за ніч будили і з'ясовували, які сни вони бачили.

"Аналізуючи активність мозку на основі відповідей учасників, ми виявили дві ділянки мозку, що відповідають за виникнення страху під час сну: острівцеву частку і поясну кору", - пояснив Перогамврос.

За його словами, острівцева частка також бере участь в оцінці емоцій під час неспання і автоматично активується, коли людина лякається. А поясна кора задіяна в підготовці рухових і поведінкових реакцій у разі виникнення загрози.

Вчений зазначив, що в ході експерименту вдалося визначити нейронні кореляти страху під час сну. Було встановлено, що досліджувані області активуються, коли людина спить і коли не спить.

Після цього фахівці вивчили можливий зв'язок між страхом, який людина відчуває уві сні, і емоціями після того, як вона прокинулася. Учасники дослідження вели щоденник своїх снів, в якому щоранку записували всі свої почуття і емоції. Потім кожну людину, яка брала участь у дослідженні, помістили в апарат магнітно-резонансної томографії.

У підсумку, фахівцям вдалося встановити, що існує дуже сильний зв'язок між емоціями уві сні і наяву. Вчені підтвердили теорію: під час сну людина як би імітує лякливі ситуації, щоб краще реагувати на них в реальності.

"Сни можуть розглядатися як тренування наших майбутніх реакцій і потенційно готують нас до реальної небезпеки", - вважає Лампрос Перогамврос.

Тепер фахівці хочуть почати роботу над новою формою терапії сном для того, щоб лікувати тривожні розлади.

Читайте на ГК:Відомо, в яких умовах космічні туристи бдуть летіти в космос [ВІДЕО]
Читайте на ГК:Павло Дуров в черговий раз розкритикував роботу Apple
Читайте на ГК:Белла Хадід прогулялася у надвідвертому топі (ФОТО)