1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпатські депутати просять Київ збільшити фінансовий ресурс місцевим бюджетам у Державному бюджеті на 2020 рік

119
Суспільство Закарпаття

Відповідне Звернення Голові Верховної Ради України Разумкову Д. О. та Прем’єр-міністру України Гончаруку О.В. прийнято на позачерговій сесії облради 13 листопада.

Закарпатські депутати просять Київ збільшити фінансовий ресурс місцевим бюджетам у Державному бюджеті на 2020 рік

У ході пленарного засідання позачергової сесії облради, яка відбулася 13 листопада цього року,  обласні обранці прийняли рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо необхідності збільшення фінансового ресурсу місцевим бюджетам на 2020 рік», адресоване Голові Верховної Ради України Разумкову Д. О. та Прем’єр-міністру України Гончаруку О.В.

У документі сказано:

«Органи місцевого самоврядування Закарпатської області, аналізуючи проєкт Держбюджету на 2020 рік, занепокоєні відсутністю у місцевих бюджетів реальних фінансових ресурсів на виконання власних і делегованих повноважень, позаяк це призведе до зменшення обсягу та зниження якості соціальних і публічних послуг населенню, скорочення видатків на оновлення інфраструктури та проєкти розвитку.

Так, наступного року територіальні громади матимуть суттєві втрати й скорочення джерел доходів, зокрема: не будуть забезпечені делеговані повноваження – видатки на освіту та охорону здоров’я (71,5 млрд грн). Також місцеві бюджети втратять через субвенцію з держбюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад України, оскільки у законопроєкті передбачено її обсяг на рівні 2019 року, тобто 2,1 млрд грн. Загалом за рік по країні зросла кількість створених об’єднаних територіальних громад. Якщо в 2019 році на прямих міжбюджетних відносинах перебуває 806 ОТГ, то законопроєкт передбачає, що з 1 січня 2020 року їх буде 859. Отже, в 2020 році ОТГ можуть отримати менше коштів на розвиток інфраструктури. Крім того, обсяг у 2,1 млрд грн, що пропонується для ОТГ у 2020 році, не враховує інфляційні процеси. Це означає, що громади України у наступному році імовірно матимуть нижчі фінансові можливості для придбання спецтехніки чи проведення робіт із будівництва і реконструкції об’єктів комунальної власності.

     Загалом передбачений місцевим бюджетам ресурс суттєво занижений, що значно унеможливить надання якісних послуг громадянам органами місцевого самоврядування.

     З метою недопущення суттєвого обмеження доступу громадян України до медичного обслуговування, соціального захисту та освіти, депутати Закарпатської обласної ради звертаються з проханням внести зміни до зазначеного законопроєкту, зокрема:

     затвердити освітню субвенцію на 2020 рік в обсязі 105 млрд грн, що врахує підвищення заробітної плати педагогічним працівникам, а також передбачити компенсацію з державного бюджету  в розмірі 14,6 млрд грн на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл;

    врахувати потребу у додатковій дотації на здійснення переданих із держбюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я в обсязі не менше 20 млрд грн та її формульний розподіл між районними бюджетами, бюджетами ОТГ та міст обласного значення;

      передбачити додатковий фінансовий ресурс у розмірі 2,0 млрд грн для реалізації заходів Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки, схвалених Кабінетом Міністрів України за поданням обласних державних адміністрацій і узгоджених Міністерством розвитку громад та територій України;

    спрямувати 20% коштів дорожньої субвенції до бюджетів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад і передбачити формульний підхід щодо розподілу таких коштів між цими бюджетами;

     залишити норму щодо зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів;

      забезпечити оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема, пільг на проїзд та послуги зв’язку.

     Крім цього, просимо невідкладно перерахувати кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, передбаченої місцевим бюджетам згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від  10 липня 2019 року №500-р. та забезпечити проведення видатків на об’єкти та заходи, визначені цим розпорядженням Уряду», - наголошується в документі.

Джерело: Виконавчий апарат облради

Нагадаємо, в Ужгороді вчилися ефективному управлінню фінансами об’єднаних громад

3

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber