1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Закарпатські угорці вивчають українську за кошти материнської держави (ФОТО)

08.11.2019 08:53 0 Суспільство Автор: Голос Карпат

 

Натомість угорську засвоюють у Києві та Івано-Франківську.

Нинішнього року вперше запровадили вивчення державної мови як іноземної в Центрі перепідготовки, що діє при Закарпатському угорському інституті. Фінансування курсів повністю взяла на себе Угорщина.

У 2019 році заяви на курси подали 565 осіб, з яких сформували 35 груп. З їх слухачами займались у 12 населених пунктах краю 21 висококваліфікований викладач. Найбільше – 93 особи, виявили бажання засвоїти державну мову з Великої Паладі (Виноградівський район).

Наймолодшому учаснику проекту – 5, а найстаршому – 65 років.

Успішно завершили навчання і склали вілповідні усні та письмові іспити 400 слухачів.У четвер, 7 листопада, в актовому залі ЗУІ їм урочисто вручили сертифікати на двох мовах – українській та угорській, про здобуття певного рівня знань – початкового, середнього і вищого.

До слова, такі документи разом з іншими отримали чимало знаних осіб, зокрема консули зовнішньополітичного відомства Угорщини в Берегові Барна Фюлеп та Габор Шаркозі, інші.

“Я теж вивчаю українську,- поділився з Голосом Карпат уповноважений міністра угорського уряду – відповідальний за координацію співпраці між Саболч-Сатмар-Березькою та Закарпатською областями доктор Іштван Грежа. – Правда, дається вона мені не просто, але я її обов’язково осилю.”

 Високопосадовець разом з берегівським віце-консулом Мігаєм Андрашем Беке взяли участь у врученні сертифікатів щасливим слухачам-випускникам,  сфотографувались з ними на згадку про цю пам’ятну подію.

Паралельно з українськими,  працювали також курси з вивчення угорської як іноземної мови. Тут у 35 групах навчались 3110 осіб у 37 населених пунктах регіону. Окрім цього, одна група діяла в Києві і три – Івано-Франківську. Серед слухачів було 663 дитини. Найбільше заявок на навчання поступило з Ужгородщини – 1126.

Про це інформувала аудиторію директор Центру перепідготовки доктор Наталія Вароді.

Щиро вітали “винуватців” торжества Іштван Грежа та Мігай Андраш Беке.

“Відчуваючи велику заінтересованість у таких курсах не лише з боку закарпатців, уряд Угорщини готовий продовжити їх фінансування і в майбутньому,- наголосив під оплески присутніх уповноважений.- Це ще один символічний жест доброї волі нашої держави, яка прагне відновити добросусідські відносини з Україною.”

Мігай Андраш Беке нагадав крилатий вислів угорського короля Кароля ІУ “Скільки мов говориш, стільки разів ти людина.” Цю тезу відтак підтвердили чимало відомих особистостей, зокрема італійський режисер Фредеріко Фелліні та інші. Це особливо важливо на Закарпатті, де проживають представники понад 100 національностей. На думку дипломата, щоб засвоїти іншу мову необхідно добре володіти рідною. Для цього й слугують курси, які запровадили в Центрі перепідготовки ЗУІ.

“Вони відкривають людям двері в інший світ, причому із двостороннім рухом”,- акцентував віце-консул.

На завершення відбулися перемовини між Іштваном Грежою та Наталією Вароді – вони уточнювали, коли буде можливим розпочати наступний цикл вивчення української та угорської мов. 

Нагадаємо, на Берегівщині відзначили 30-річчя клубу пенсіонерів.

Читайте на ГК:На Берегівщині відзначили 30-річчя клубу пенсіонерів (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпатський лікар розповів, як відрізнити дифтерію від простої застуди
Читайте на ГК:Увага, розшук!: Берегівські поліцейські розшукують чоловіка, який зник кілька днів тому (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:
Стрічка