1. Новини Закарпаття
  2. >

Що очікує на закарпатців в останній місяць осені-2019

02.11.2019 14:15 Суспільство

Із 1 листопада на всіх нас очікує чекає низка змін і нововведень.

Із 1 листопада на всіх нас очікує чекає низка змін і нововведень.

Серед них - підвищення вартості газу для промислових споживачів, впровадження електронних водійських посвідчень і скасування обмежень на купівлю валюти, інформують "Букви".

Нові ціни на газ

НАК “Нафтогаз України” в листопаді підвищує ціну на газ для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання.

Так, у порівнянні з цінами на жовтень 2019 року, в листопаді ціни зростуть на 18,4-19,6 %.

Запропоновані ціни диференційовано залежно від обсягів закупівлі та умов оплати.

Залежно від цих показників, “Нафтогаз” пропонує газ за ціною 5 861,00 – 6 463,00 грн/тис. куб. м (без ПДВ і витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).

Електронні водійські посвідчення

Українці зможуть створювати і використовувати електронні водійські посвідчення і техпаспорти через мобільний додаток. Нововведення має запрацювати вже в листопаді.

Так, водій зможе зробити цифрову копію посвідчення і техпаспорта за допомогою спеціального телефонного додатку, який розробляє Міністерство цифрової трансформації. Під час зупинки патрульним поліцейським можна буде пред’явити не пластикові документи, а електронні.

Створити цей електронний “образ” документів можна буде тільки з документів нового зразка – пластикових. Поліцейські будуть перевіряти посвідчення за допомогою спеціальних техзасобів через QR-коди.

Такі електронні посвідчення будуть діяти тільки в Україні. Якщо людина планує подорожувати до Європи, потрібно буде брати з собою пластикове посвідчення, інакше можуть бути проблеми з представниками влади інших країн.

Купівля валюти

Національний банк України (НБУ) скасовує обмеження на купівлю іноземної валюти і банківських металів на суму не більше 150 тисяч гривень на день.

Відтак, з 5 листопада фізичні особи зможуть купувати валюту та банківські метали без обмежень по сумі. Крім цього, українцям більше не потрібно буде надавати банкам документи, що підтверджують підстави для купівлі безготівкової іноземної валюти.

“Безвіз” зі Співдружністю Домініки

Уряд України і влада Співдружності Домініки домовилися про безвізовий режим між країнами. Угода набуває чинності 13 листопада.

Так, громадяни України і Співдружності Домініки зможуть виїжджати/в’їжджати, прямувати транзитом та перебувати на території другої держави не більше ніж 90 днів протягом 180 днів.

Також угодою передбачено, що строкові візи (понад 90 днів перебування) оформлюватимуться безкоштовно.

З початком осені українців також чекала низка змін: дітям більше була не потрібна шкільна форма, а дороги почали будувати за новими стандартами. #Букви розповідали про зміни з 1 вересня.