1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні штрафуватимуть водіїв, які перевозять малечу без дитячих крісел

29.10.2019 21:35 Суспільство ВАЖЛИВО

Сьогодні ВРУ ухвалила важливий закон

Сьогодні ВРУ ухвалила важливий закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей" (№1150).

Таким чином, до Кодексу України про адміністративні правопорушення буде внесено зміни, відповідно до яких статтю 121 доповнити частинами 10 та 11, у яких встановлюється адміністративна відповідальність за порушення правил перевезення дітей та за вчинення такого правопорушення повторно протягом року відповідно.

Закон визначає, що порушення правил перевезення дітей тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн). При цьому повторне протягом року вчинення порушення передбачає штраф у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн).

Про які ж порушення йдеться.
У ПДР визначено, що забороняється перевозити:

- дітей, зріст яких менш як 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку;

- у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу;

- дітей до 16-річного віку — в кузові будь-якого вантажного автомобіля;

- організовані групи дітей у темну пору доби.

Дорослі, дбайте про безпеку дитини під час поїздки. Не забувайте, що правильно встановлені дитячі автомобільні крісла є найдієвішим засобом пасивної безпеки для дитини й зменшують імовірність загибелі дитини під час ДТП.

Читайте на ГК:Образив учителя - плати! В Україні хочуть запровадити штрафи за образу вчителя
Читайте на ГК:Викривачі за 10%. Коли українці зможуть почати заробляти мільйони на доносах проти корупціонерів, - Страна
Читайте на ГК:Прикордонники затримали громадянина Молдови, який їхав до УРСР (ВІДЕО)