1. Новини Закарпаття
  2. >

Верховна Рада пропонує звільнити "чорнобильців" від розмитнення автомобілів

24.10.2019 09:01 Суспільство

Для недопущення зловживань під час реалізації вказаною категорією осіб своїх прав передбачається спеціальний строк реалізацію цього права – один раз на 10 років.

Відповідний законопроект №2278 про соціальний захист учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи з’явився на сайті Верховної Ради, пише видання Finance.ua.

“Одним із заходів забезпечення прав осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, є надання їм пільг, визначених законом, зокрема щодо отримання для власного користування безоплатно або на пільгових умовах від держави автомобілів”, – ідеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Що пропонують:

  • - не обкладати митними платежами транспортні засоби, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України особами, визначеними пунктами 1 та 2 частини першої статті 14 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”,
  • - пільговикам пропонують дозволити ввозити без митних зборів легковика, вантажівки, автобуси та мотоцикли,
    можна буде розмитнити як нові, так і уживані авто.

Для недопущення зловживань під час реалізації вказаною категорією осіб своїх прав передбачається спеціальний строк реалізацію цього права – один раз на 10 років.

Довідка:

2 жовтня прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що штрафні санкції до власників нерозмитнених автомобілів відкладено.

Відтермінування застосовано до 1 січня 2020 року.

Передбачається, що затримка оформлення “єврономерів” більше ніж на 30 днів призводить до штрафу 170 тисяч грн або конфіскації цього транспортного засобу; за керування машиною на єврономерах – штраф 8500 грн; повторне за рік керування таким авто – штраф 17 тисяч грн і заборона на керування протягом року.

Читайте на ГК:Держгеокадастр відкрив дані про земельні ділянки
Читайте на ГК:Стало відомо, скільки в Україні буде вихідних на Новий рік-2020
Читайте на ГК:Спекулянти запасаються доларом. Чому гривню опустили нижче 25, - Страна
Стрічка