1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Сьогодні в Угорщині відзначають День пам'яті угорського повстання 1956 року

23.10.2019 11:37 Суспільство

Щорічно 23 жовтня в Угорщині відзначають День пам'яті угорського повстання 1956 року.

Це повстання було проти комуністичної диктатури і радянської окупації. Жителі Угорщини були проти недоцільною економічної політики, яка не вела до відновлення і підйому держави, повідомив портал myhungary.

Повстання було піднято з ініціативи студентів Будапешта, потім масові акції були підтримані і іншими громадянами. Крім того люди хотіли виведення радянських військ з країни. На наступний день на пост прем'єр міністра був призначений Імре Надзі, який відразу ж оголосив про вихід Угорщини з ряду країн Варшавського договору. Крім того, він оголосив про нейтралітет Угорщини.

4 листопада радянські війська вторглися на територію непокірної країни. Тоді Угорщина звернися в ООН з проханням про підтримку, але організація підтримала країну тільки морально. Незабаром повстання було придушене. Багато жителів Угорщини змушені були емігрувати, а лідерів масових акцій посадили в тюрми. Радянські війська були присутні в Угорщині до 1991 року.

Одним із символів свята є державний прапор країни з отвором посередині. У 1956 році повсталі громадяни вирізали комуністичну символіку з прапора країни. З тих пір прапор з отвором стало символом опору угорського народу.

Читайте на ГК:Орбан і Путін вплинули на ставлення Трампа до України, - WP
Читайте на ГК:В Угорщині готуються відкрити найбільший футбольний стадіон країни
Читайте на ГК:Сексуальна оргія, яка на короткий час зупинила машину влади Віктора Орбана, - Le Monde
Стрічка