1. Новини Закарпаття
  2. >

Екологи: викиди зі спаленого листя у 350 разів гірші за сигарету (ВІДЕО)

21.10.2019 22:48 Суспільство ВАЖЛИВО

Викиди у повітря, які утворюються під час спалення опалого листя, у 350 разів шкідливіші за паління сигарети.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на hromadske заявила екологиня Світлана Берзіна.

«Коли ми спалюємо опале листя, і якщо воно вологе, воно димить, це є чадний газ, але ще утворюється така штука як бензопірен, це канцероген, який має кумулятивний ефект в організмі людини, він є провокуючим онкологічні захворювання», — розповіла вона.

За словами експертки, загалом під час спалення листя утворюються понад 30 речовин, що забруднюють повітря.

«Щоб не вдаватися в глибину хімії та екології, мовою цифр: на одну тонну спаленого сміття утворюється 30 кілограмів дуже шкідливих хімічних речовин, які забруднюють атмосферу, повітря. Також вони нікуди не діваються, якщо немає відповідних погодних умов, тобто вони не йдуть у верхні шари атмосфери, а опадають на ґрунт і забруднюють землю і воду», — зазначила Берзіна.

Говорячи про рівень шкідливості цих викидів, вона навела приклад: «Коли ми палимо сигарету, якщо порівняти (з диханням викидами спаленого листя — ред.) — це в 350 разів гірше, якщо хтось поруч з тим багаттям».

Екологиня додала, що в Україні атмосферу «не вперше» забруднюють викидами зі спаленого листя.

«І не тільки в нашій країні, на жаль. Але в нашій країні це виходить за межі здорового глузду. Хтось навіть думає: я буду палити, і ось цей попіл вдобрить ґрунт, він буде більш родючий. Неправда, це буде набагато гірше, це псує ґрунт», — резюмувала вона.

Зазначимо, що протягом останнього тижня чимало мешканців Києва, які стежать за чистотою повітря в місті за допомогою спеціальних додатків і сайтів, скаржилися на перевищений рівень забруднення повітря у столиці. Водночас за даними сайту Saveecobot.com, який публікує інформацію про вміст шкідливих речовин у повітрі міст, у Києві більшість районів забарвлені жовтим (означає помірний рівень) та оранжевим (шкідливий рівень для чутливих груп), а подекуди навіть червоним кольором (шкідливий рівень).

Нагадаємо, Україна в чаді. Чому півкраїни затягнуло найбільшою в Європі хмарою смогу і як врятувати здоров'я.

Читайте на ГК:Закарпатець кілька днів не міг вилетіти із Чилі через масові протести в країні (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Сваляви, Рахова та Іршавщини 21 жовтня 2019 року
Читайте на ГК:На замітку закарпатцям. Про три етапи перевірки одержувачів субсидій та пенсій
Стрічка